Dożynki gminne 2020

 (link otworzy duże zdjęcie)

Starostwie Dożynek Gminnych- Karsin 2020

Funkcję Starostów tegorocznych Dożynek Gminnych pełnią Państwo Aleksandra i Tomasz Synak.

Od 2014 roku wraz z żoną prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne przejęte po rodzicach Pana Tomasza, które nastawione jest na hodowlę krów mlecznych i produkcję mleka.

Całe stado liczy ponad 85 sztuk z czego 43 sztuki stanowią krowy dojne rasy czarno-białej a pozostałe to jałówki, młode cielaki oraz byczki. Powierzchnia ogólna gospodarstwa stanowi wraz z dzierżawami  75 ha z czego 30 ha to użytki zielone a reszta stanowią grunty orne. Uprawy to głównie zboża z przewagą żyta i owsa. Znaczną część upraw stanowi też areał kukurydzy. Prowadzona w gospodarstwie produkcja roślinna przeznaczona jest  przede wszystkim na zabezpieczenie paszy dla posiadanego inwentarza.

Roczna sprzedaż mleka wynosi ponad 300 000 l.

Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane, wyposażone w 4 ciągniki, kombajn zbożowy oraz sprzęt towarzyszący. W ostatnim czasie zakupione zostały: opryskiwacz ciągany polowy, rozrzutnik  dwunastotonowy, przyczepa do balotów i objętościowa.

W najbliższej przyszłości Gospodarze planują powiększenie powierzchni zabudowy obiektów gospodarczych oraz pogłowia bydła.

Opublikowano: 15 września 2020 13:43

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 157

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.