Gmina Karsin przeszkoli mieszkańców z umiejętności informatycznych

 (link otworzy duże zdjęcie)

Gmina Karsin rozpoczyna rekrutację na bezpłatne szkolenia w ramach projektu unijnego pn. „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województw pomorskiego, warmińsko–mazurskiego i podlaskiego”. Cykl szkoleń obejmuje 7 modułów tematycznych w zakresie praktycznego korzystania z Internetu, są to: „Rodzic w Internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse  i transakcje w sieci”, „Działam w sieciowych społecznościach”, „Tworzę własną stronę internetową (BLOG)”, „Rolnik w sieci” oraz „Kultura w sieci”. Szkolenia są dla wszystkich chętnych osób, które ukończyły 25 rok życia i mieszkają w Gminie Karsin lub innych Gminach na terenie województwa pomorskiego. Nabór na szkolenia: wrzesień-październik 2020r. Celem szkoleń jest podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców niezbędnych do skutecznego korzystania z cyfrowych mediów w celach zawodowych, edukacyjnych i hobbystycznych.

Podczas kursów mieszkańcy nauczą się, jak wykorzystać zasoby Internetu w codziennym życiu, a także podniosą umiejętności cyfrowe, które w obecnych czasach potrzebne są do korzystania z bankowości elektronicznej czy innych usług dostępnych w Internecie.  

W ramach projektu przewidziano realizację szkoleń w siedmiu obszarach tematycznych:

1. Szkolenie „Rodzic w Internecie” przeznaczone jest dla rodziców, którzy chcą chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami czyhającymi na dzieci/młodzież w sieci. W kursie poświęconym m.in. zwalczaniu cyberprzestępczości mogą wziąć udział również opiekunowie, nauczyciele czy dziadkowie.

2. Szkolenie pt. „Mój biznes w sieci” dedykowane jest osobom prowadzącym działalność gospodarczą lub przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu w sieci.

3. Szkolenie „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczone jest dla osób, które chciałyby nauczyć się skutecznie załatwiać swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.

4. Szkolenie „Działam w sieciach społecznościowych” – dla wszystkich zainteresowanych obszarem mediów społecznościowych oraz dla osób, które chcą korzystać w życiu prywatnym lub w swojej codziennej pracy z portali społecznościowych, takich jak YouTube, Facebook, Twitter czy Instagram.

5. Szkolenie „Tworzę własną stronę internetową i blog” przeznaczone jest dla osób, które chcą założyć i prowadzić własną stronę internetową lub bloga.

6. Na szkoleniu „Rolnik w sieci”  kursanci zapoznają się z takimi praktycznymi zagadnieniami jak np. gdzie i jakie przydatne informacje dla rolników można znaleźć w sieci (m.in. o dofinansowaniach unijnych dla rolników) oraz z jakich aplikacji i e-usług w Internecie mogą bezpiecznie korzystać, a także jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu.

7. Szkolenie „Kultura w sieci” przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych osób, które chcą zgłębić temat internetowej kultury. Uczestnicy dowiedzą się, jak i gdzie w Internecie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych informacji  dostępnych z legalnych źródeł kultury w sieci oraz jak wykorzystać zgodnie z prawem dostępne treści do nauki lub własnej twórczości.

Szkolenia zostaną przeprowadzone w grupach maksymalnie do 10 osób z powyższych zagadnień wybranych przez mieszkańców Gminy.

Szkolenia mogą być zorganizowane w III wariantach:

I wariant: szkolenie jednodniowe (trwające 12h),

II wariant: szkolenie dwudniowe (każdego dnia po 6h),

III wariant: szkolenie trzydniowe (każdego dnia po 4h).

W trakcie kursu uczestnicy będą szkolić się na laptopach udostępnionych przez Gminę, a zakupionych przez Partnera projektu ze środków przyznanego grantu. Kursanci otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe, mogą również skorzystać z serwowanego poczęstunku.

Na szkolenia zapraszamy również osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Liczba miejsc ograniczona – projekt przewiduje szkolenia tylko dla 150 osób!

Nie czekaj i zapisz się już dziś!

Zapisy na szkolenia przyjmuje p. Łukasz Datta z Urzędu Gmina Karsin.

ZGŁOSZENIA PROSZĘ PRZESYŁAĆ EMAILEM NA ADRES: admin@karsin.pl  LUB TELEFONICZNIE POD NR TELEFONU: 503 582 188

W zgłoszeniu proszę podać tytuł szkolenia oraz preferowany wariant czasowy, imię i nazwisko oraz dane kontaktowe (email i telefon).

W razie dodatkowych pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z Panem Łukaszem, który jest dostępny pod nr telefonu 503 582 188

 

Projekt trwa do 15.11.2020r. i jest realizowany przez Urząd Gminy Karsin w partnerstwie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z Warszawy i jest finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, oś priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa ”, Działanie nr 3.1. Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju i kompetencji cyfrowych”.

 

akademia_kompetencji.png

 

Opublikowano: 14 września 2020 11:40

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 125

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.