Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców - "Mały ZUS Plus"

 (link otworzy duże zdjęcie)

Szanowni Państwo,

bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone małej działalności gospodarczej organizuje 20 lutego 2020 r. Inspektorat ZUS w Kościerzynie.

Od 1 lutego „Małego ZUS Plus” będzie może skorzystać przedsiębiorca, którego przychód z poprzedniego roku kalendarzowego nie przekroczył 120 tys. zł. Zmienił się również sposób obliczania składek. Teraz ich kwota będzie zależała od dochodu. Podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne będzie połowa przeciętnego miesięcznego dochodu uzyskanego z działalności w poprzednim roku. Co istotne, nie zmieni się sposób obliczania minimalnej i maksymalnej podstawy wymiaru składek. Nadal będzie musiała się ona mieścić pomiędzy 30% minimalnego wynagrodzenia krajowego a 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia

W trakcie szkolenia omówimy między innymi warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorąca, aby skorzystać z „Małego ZUS Plus” Wyjaśnimy również ustalić podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, a także jakie są zasady zgłoszenia i składania dokumentów rozliczeniowych. Wskażemy także obowiązki i konsekwencje związane z korzystaniem z „Małego ZUS Plus”.

Szkolenie, które odbędzie się w siedzibie Inspektoratu przy ul. 3 maja 9 b rozpocznie się o godzinie 10.00  i potrwa około 1,5 godzin.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: arleta.hamerska@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 58-680 37 27.

 

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

                                                      województwa pomorskiego

                                                                                                                                             Krzysztof Cieszyński

Opublikowano: 12 lutego 2020 10:28

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 223

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.