Kamera cofania dla strażaków z Karsina

Wójt Gminy Karsin Roman Brunke przekazał zakupioną przez samorząd kamerę cofania naczelnikowi O (link otworzy duże zdjęcie)

W połowie września strażacy z Karsina otrzymali fabrycznie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy Volvo FL 4x4, który z uwagi na swoje przystosowanie i wyposażenie zastąpił dwa dotychczas używane samochody tj. Mercedesa Atego 4x4 z 2013 roku oraz Forda Transita SLRt z 2007 roku. Drugim używanym obecnie przez nich wozem jest Jelcz, który pozyskano w 2017 roku z Państwowej Straży Pożarnej. Jest to jedyne na terenie gminy auto typu ciężkiego, ze zbiornikiem wodnym o pojemności 5000 litrów. Auto odgrywa więc ważne zadanie w gminnym systemie ratowniczym, zwłaszcza
podczas gaszenia pożarów w miejscach, gdzie trzeba wodę dowozić z odległych punktów czerpania. Ze względu na znaczne gabaryty wozu jazda pojazdem wymaga szczególnej ostrożności. Dlatego też w ostatnich dniach zainstalowano na pojeździe kamerę cofania. Urządzenie z pewnością ułatwi pracę kierowcom pojazdu oraz zwiększy bezpieczeństwo wykonywania manewrów cofania. Koszt jej zakupu wyniósł 1000 zł i został sfinansowany ze środków samorządu gminnego.

Opublikowano: 20 października 2020 15:47

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 407

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.