Otwarcie zmodernizowanej szatni przy stadionie gminnym w Karsinie.

Na zdjęciu od lewej: właściciel firmy WOD-BUD z Karsina Stanisław Nilek, były piłkarz „Gwiaz (link otworzy duże zdjęcie)

W sobotę 8 sierpnia Gwiazda Karsin rozegrała swój pierwszy na własnym stadionie mecz sezonu 2020/21. Przeciwnikiem karsińskiej drużyny była Kaszubia Kościerzyna.

Przed rozpoczęciem meczu odbyło się symboliczne otwarcie budynku szatni rozbudowanego i zmodernizowanego w czasie letniej przerwy w rozgrywkach. Koszt realizacji tego zadania wyniósł 418.000 zł, z czego 50.000 zł przekazał zakład "Sylva" z Wiela, a pozostałą część sfinansował samorząd z własnych środków. Gmina występowała o dofinansowanie połowy kosztów realizacji zadania, jednak Ministerstwo Sportu ani Wojewoda Pomorski nie wsparły tej inwestycji.

Wykonawcą robót była miejscowa firma WOD-BUD Stanisława Nilka z Karsina. Po rozbudowie powierzchnia zabudowy budynku zwiększyła się z 72 m2 do prawie 150 m2. W rozbudowanej części znajdują się dwie przestronne szatnie z zapleczem sanitarnym oraz prysznicami. Na parterze znajdują się też pomieszczenia dla sędziów, sanitariaty dla kibiców oraz pomieszczenie magazynowo-gospodarcze. Na poddaszu urządzone zostało stanowisko z balkonem dla spikera. Ponadto przed budynkiem szatni urządzono drugi tymczasowy parking przeznaczony głównie dla kibiców, który w przyszłym roku zostanie ogrodzony i obsiany trawą.

Warto przypomnieć, że w trakcie ubiegłorocznej letniej przerwy na karsińskim stadionie również przeprowadzono szereg prac modernizacyjnych, które miały za zadanie przystosowanie obiektu do rozgrywek czwartoligowych. Teren stadionu oraz trybuny zostały wtedy całkowicie ogrodzone. Powiększona została liczba miejsc na trybunie dla kibiców gospodarzy, a dla kibiców drużyn przyjezdnych urządzono nową, oddzielną trybunę tzw. klatkę. Zainstalowano system monitoringu wizyjnego oraz nagłośnienie dla spikera. Zainstalowano także oświetlenie stadionu, dzięki któremu piłkarze Gwiazdy mają możliwość przeprowadzania treningów również po zmierzchu. Koszt ubiegłorocznej modernizacji stadionu wyniósł ponad 120 tys. zł. Należy w tym miejscu skierować podziękowania dla wielu miejscowych firm i osób, które wspierają gminę oraz karsińską drużynę: „Drewar” Jana Wardyna, „Maknitt-Tur” Andrzeja Knittera, „Sago” Ilony Sawitzkiej, „Maximus” Macieja Knittera, „Robus” Roberta Synaka, „Betoniarnia” Romana Libery, „Altex” Witolda Kucharskiego, „Euro-Masz” Krystiana Górnowicza, „Kar-Net” Łukasza Datty oraz Arnold Seweryn.

Po symbolicznym otwarciu szatni rozpoczął się mecz, który po zaciętej walce zakończył się remisem 2:2. Przypomnieć należy, że w pierwszej wyjazdowej kolejce drużyna z Karsina pokonała 3:0 Wikęd Luzino i z dorobkiem 4 punktów bardzo dobrze „weszła” w rozgrywki obecnego sezonu.

Opublikowano: 18 sierpnia 2020 12:16

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 444

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.