I Plener Malarski "Śladami Mariana Mokwy" w Borsku

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 14-21 czerwca 2020 r. odbył się w Borsku I Plener Malarski "Śladami Mariana Mokwy". Plener zorganizowała Rada Sołecka Borsk dla upamiętnienia postaci artysty malarza Mariana Mokwy który urodził się we wsi Malary nieopodal Borska. Mokwa uchodzi za największego polskiego marynistę. 15 czerwca 2020 przypadała 33 rocznica jego śmierci.

W plenerze udział wzięło 10 zawodowych artystów malarzy z woj. pomorskiego i z całej Polski m.in prof. Czesław Tumielewicz, Zofia Orczyńska, Emilia Sobieraj, Andrzej Sobieraj, Krzysztof Ryfa, Wojciech Górecki, Maria Irena Jędrzejczyk, Dariusz Bożyk, Agata Kwiatkowska oraz Anna Biela. Część obrazów, które powstały w trakcie pleneru artyści ofiarowali sołectwu. Ozdobią one salę sołecką w starej szkole w Borsku.

Opublikowano: 25 czerwca 2020 07:39

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 208

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.