Ruszyła rozbudowa szatni przy stadionie sportowym w Karsinie.

Wójt Gminy Karsin Roman Brunke oraz radny Ireneusz Pokrzywiński sprawdzili postęp prac przy rozbu (link otworzy duże zdjęcie)

Do końca lipca zakończyć się mają prace związane z rozbudową i nadbudową budynku szatni przy stadionie sportowym w Karsinie, na którym rozgrywa swoje mecze czwartoligowa „Gwiazda” Karsin. Wykonawcą robót jest firma WOD-BUD Stanisława Nilka z Karsina, która w przetargu złożyła najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę 418.000 zł. Warto nadmienić, że 50.000 zł na zrealizowanie tego zadania przekazała firma Sylva z Wiela, a pozostała kwota to wkład samorządu. Urząd Gminy złożył też wniosek o dofinansowanie połowy kosztów modernizacji ze środków Ministerstwa Sportu, który obecnie jest na etapie rozpatrywania.

Powierzchnia zabudowy budynku po rozbudowie zwiększy się z obecnych 72 m2 do prawie 150 m2. W rozbudowanej części budynku znajdować się będą dwie przestronne szatnie z własnym zapleczem sanitarnym oraz prysznicami. W obecnej części budynku znajdą się pomieszczenia dla sędziów z zapleczem sanitarnym, pomieszczenie techniczne, magazyn na kosiarkę i sprzęt sportowy oraz toalety dla kibiców i uczestników organizowanych na stadionie imprez rekreacyjnych. Natomiast na poddaszu urządzone zostanie stanowisko z balkonem dla spikera.

To kolejna inwestycja w rozwój infrastruktury tego obiektu sportowego. Przypomnieć należy, że w ubiegłym roku w ramach dostosowania obiektu do rozgrywek na poziomie czwartej ligi wykonano nową trybunę dla kibiców drużyn przyjezdnych, zainstalowano nowe krzesełka na głównej trybunie, wykonano instalacje monitoringu wizyjnego i nagłośnienia, ogrodzono cały teren stadionu oraz zainstalowano oświetlenie, dzięki któremu piłkarze „Gwiazdy” mogą odbywać treningi nawet po zmierzchu. Tak szeroki zakres zeszłorocznych prac modernizacyjnych udało się zrealizować dzięki wsparciu wielu miejscowych firm za co należą się słowa szczególnych podziękowań.

Opublikowano: 19 maja 2020 08:17

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 350

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.