Osowo - Orszak Trzech Króli 2020

 (link otworzy duże zdjęcie)

6 stycznia, już po raz szósty, ulicami Osowa  przeszedł Orszak Trzech Króli, który. rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców oraz gości i gromadzi całe rodziny.

 Organizatorami tego wydarzenia byli nauczyciele wraz z uczniami Szkoły Podstawowej oraz Dom Kultury w Osowie. Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób, zyskuje ono niepowtarzalną oprawę i jest świadectwem wspaniałej współpracy naszej lokalnej społeczności. Dla mieszkańców Osowa jest to doskonała okazja do popularyzacji polskiej tradycji jasełkowej oraz radosnego przeżywania Święta Objawienia Pańskiego, jak również udziału w akcjach charytatywnych.  

Mieszkańcy i przybyli goście spotkali się o godz. 15.00 w miejscowym kościele na nabożeństwie przy żłobku, które poprowadził ksiądz proboszcz Mirosław Wensierski. Następnie barwny Orszak, prowadzony przez Trzech Króli – Kacpra, Melchiora i Baltazara, wyruszył do miejscowego Domu Kultury. Całość uświetniała Orkiestra Dęta z Osowa, przewodnicząc wspólnemu, głośnemu i radosnemu kolędowaniu.

Druga częścią uroczystości było przedstawienie jasełkowe pt: "Jak anioły diabłów przegonili" przygotowane przez uczniów miejscowej szkoły pod kierunkiem p. A. Bunik, M. Gierszewskiej oraz E. Plata. Dzieci wcieliły się w swoje role niemal jak prawdziwi aktorzy. Występ uświetniła oprawa świetlno-muzyczna przygotowana przez p. K. Czapiewskiego i K. Piotrowskiego. Licznie zgromadzona publiczność doceniła aktorów spontanicznymi reakcjami oraz gromkimi oklaskami.  

W związku ze zbliżającym się 28 finałem WOŚP, była również okazja dołączyć się do zbiórki funduszy na rzecz wsparcia dziecięcej medycyny zabiegowej. Wolontariuszki zbierały  datki do puszek, natomiast p. J. Głowacki przeprowadził wielkoorkiestrową licytację.

W organizację uroczystości włączyło się również, prężnie działające pod kierunkiem J. Gwizdała, Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadzając tym razem akcję charytatywną dla podopiecznego Fundacji Siepomaga- czteroletniego Arka potrzebującego drogiego leczenia, na terapię immunologiczną w Niemczech. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców, którzy dostarczyli domowe wypieki na charytatywną sprzedaż oraz zgromadzonej publiczności Szkolne Koło Wolontariatu zebrało 409,75 zł.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tak wspaniałe przygotowanie obchodów Święta Trzech Króli i do zobaczenia za rok.

E.P., M.G.

Opublikowano: 08 stycznia 2020 13:18

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 964

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.