Nowa promenada w Wielu

Na zdjęciu od lewej: radny powiatowy Józef Modrzejewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielu Andrzej N (link otworzy duże zdjęcie)

Mieszkańcy Wiela mają powody do zadowolenia. Gmina Karsin realizuje w tej miejscowości budowę promenady łączącej ulicę Wicka Rogali z ulicą Główną. Nowy trakt pieszo-rowerowy ureguluje komunikację tej części Wiela z centrum wsi, gdyż do tej pory wiele postronnych osób chcąc skrócić sobie drogę przechodziło przez teren należący do wielewskiej Szkoły Podstawowej. Stanowiło to zwłaszcza w okresie letnim potencjalne niebezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży. Długość promenady to ponad 200 m., a szerokość 3 m. W ramach prac pracownicy Urzędu Gminy zamontowali nowe ogrodzenie panelowe, tam gdzie trakt biegnie przy boisku „Orlik”. Jednocześnie firma WOD-BUD z Karsina realizuje budowę płotu od terenu przyszkolnego do ulicy Głównej.

Opublikowano: 13 grudnia 2019 07:33

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1479

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.