Spotkania Mikołajkowe w gminie Karsin

 (link otworzy duże zdjęcie)

Moc atrakcji i niespodzianek czekała na dzieci z Gminy Karsin podczas ostatniego weekendu, kiedy we wszystkich sołectwach zorganizowane zostały spotkania mikołajkowe. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali wiele atrakcji.

Pierwsze spotkania odbyły się już w piątek w Przedszkolach Publicznych w Karsinie i Wielu oraz Punkcie Przedszkolnym w Osowie. Największą atrakcją dla najmłodszych była oczywiście wizyta Świętego Mikołaja, który wszystkim dzieciom wręczył świąteczne prezenty. Tego dnia odbyły się również mikołajki w sołectwach Dąbrowa i Przytarnia.

Największą atrakcją soboty był Przejazd zmotoryzowanych motomikołajów, który odbył się w Karsinie. Impreza organizowana była przez Wójta Gminy Karsin oraz karsiński Dom Kultury. Rozpoczęła się barwna paradą ulicami Karsina, w której uczestniczyło około 100 zmotoryzowanych Mikołajów na motorach, quadach, w samochodach oraz mikołajkowym autobusie. Po powrocie na uczestników imprezy czekał ciepły poczęstunek w Domu Kultury w Karsinie. Następnie wszyscy udali się na salę sportową w Karsinie, gdzie przygotowano wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych. Animatorzy prowadzili zabawy i konkursy z nagrodami, dzieci do woli mogły korzystać z dwóch dmuchanych zamków ze zjeżdżalniami, a całość uprzyjemniała świąteczna muzyka. Najbardziej oczekiwana przez dzieci była oczywiście wizyta Świętego Mikołaja, który rozdawał wszystkim prezenty. W tym roku rozdano ponad 300 paczek ze słodkościami.

W sobotnie popołudnie odbyło się też spotkanie mikołajkowe w Osowie zorganizowane przez miejscowy Domu Kultury oraz Szkołę Podstawową, w którym uczestniczyło ponad 180 osób. Dla dzieci przygotowano zabawy i konkursy. Najmłodsi z niecierpliwością czekali też na Świętego Mikołaja, który przyjechał wraz ze swoimi elfami i rozdał wszystkim prezenty. W tym roku przygotowano 150 paczek. Spotkania mikołajkowe odbyły się także w mniejszych sołectwach tj. Cisewiu, Bąku, Borsku, Górkach, Wdzydzach Tucholskich i Zamościu. Ich organizatorami byli sołtysi wraz z radami sołeckimi. Organizatorzy przygotowali m.in. ogniska z pieczeniem kiełbasek, zabawy i konkursy z nagrodami oraz słodkie poczęstunek dla wszystkich uczestników. Bawiły się zarówno dzieci jak i ich rodzice. Wszystkie sołectwa odwiedził Święty Mikołaj, który wręczał dzieciom paczki ze słodkościami.

Opublikowano: 11 grudnia 2019 11:29

Kategoria: Aktualności

Mikołajki w Gminie Karsin

Wyświetleń: 530

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.