Rolnik Roku

 (link otworzy duże zdjęcie)

7 październik 2019 r. na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego RЁNK odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie wojewódzkiej części plebiscytu Mistrzowie Agro 2019. W plebiscycie zostały przyznane nagrody w sześciu kategoriach: Rolnik Roku, Sołtys Roku, Gospodyni Roku, KGW, Sołectwo oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku. W uroczystości brali udział licznie zgromadzeni uczestnicy konkursy z całego pomorza, przedstawiciele władz centralnych, samorządowych oraz partnerzy plebiscytu.

Najlepszym Rolnikiem Roku 2019 w powiecie kościerskim został mieszkaniec Gminy Karsin - Józef Janke z Wygody. Od ponad 30 lat Pan Józef wraz z żoną prowadzi gospodarstwo rolne, które przejął po rodzicach. Powierzchnia ogólna gospodarstwa stanowi 54 ha położone nad Jeziorem Wdzydzkim z czego 16 ha stanowią użytki rolne. Od 1991 r. specjalizował się w hodowli owiec następnie zajął się hodowlą bydła mlecznego. Obecnie prowadzi hodowle bydła mięsnego i specjalizuje się we francuskiej rasie bydła Limousine. Z hodowli Pan Józef otrzymał wiele dyplomów i nagród w tym m.in. Super czempion i viceczempion podczas Pomorskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu w ramach Pomorskich AGRO-TARGÓW. Jest członkiem Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

Opublikowano: 04 listopada 2019 11:25

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 924

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.