Zakończenie sezonu żeglarzy z gminy Karsin

Zakończenie sezonu żeglarzy z gminy Karsin. (link otworzy duże zdjęcie)

W minioną sobotę w Ośrodku Largo w Borsku odbyło się zakończenie sezonu żeglarskiego. Obecni byli rodzice oraz dzieci (ok. 60 osób), którzy uczestniczą w zajęciach żeglarskich prowadzonych przez Klub Żeglarski "WDA" i wspieranych przez Gminę Karsin. Podczas spotkania omówiono najważniejsze wydarzena minionego sezonu. Warto przypomnieć, że w szkoleniu żeglarskim uczestniczy obecnie 40 dzieci z Gminy Karsin. Latem zorganizowano dwa obozy żeglarskie w Borsku, w których udział wzięło 29 z nich.Ogołem w obozach tych udzialwzięło prawie 80 dzieci.

W ninionym sezonie młodzież nasza rywalizowała także w wielu regatatach żeglarskich, odnosząc szereg sukcesów:

- Puchar Wójta Gminy Karsin- 2miejsce, 3 miejsce

- Puchar Ośrodka Wypoczynkowego LARGO – 1 miejsce, 2 miejsce, 4 miejsce

- Puchar Półwyspu Lipa – 1miejsce, 2 miejsce, 4miejsce ( relacja z tych regat załączona niżej)

W czerwcu gościliśmy w Borsku  85 uczniów klas IV ze szkół Wiela i Karsina na tradycyjnym pikniku żeglarskim. 15 uczestników tych zajęć za zgodą rodziców postanowiło rozpocząć naukę żeglarstwa w naszym Klubie. Ważnym aspektem tego sezonu były zakupy osprzętu żeglarskiego. W ramach programu "Klub 2019" organizowanego przez Ministerstwo Sportu. Zakupiliśmy 5 masztów do kl. Optymist (wcześniej w ramach tego programu kupiliśmy kamizelki asekuracyjne i maszty). Warto zaznaczyć, że w sezonie tym kolejna osoba uzyskała uprawnienia formalne do prowadzenia jachtów bez ograniczeń na śródlądziu zdając egzamin na stopień żeglarza jachtowego( Karolina Skwierawska).

Miłą i wyczekiwaną chwilą podczas Zakończenia Sezonu jest ogłoszenie wyników i wręczenie tradycyjnych  wyróżnień za najlepsze wyniki w klasie Optymist.

Rok ten był wyjątkowy w tym aspekcie ,gdyż zwycięzcami uzyskując taką samą ilość punktów zostało dwóch zawodników:

1 miejsce - Szymon Domański 29 pkt i Jakub Sałata 29 pkt

2 miejsce - Szymon Wirkus 21 pkt

3 miejsce – Wojciech Florek 14 pkt

4 miejsce – Damian Narloch 11 pkt

5 /7miejsce – Zofia Baczyńska 10 pkt

5/7 miejsce - Piotr Widera   10 pkt

5/7miejsce – Jan Baczyński 10 pkt

8 miejsce – Patryk Sałata 2 pkt

Nagrody i upominki otrzymali także pozostali żeglarze obecni na tym spotkaniu.

Pan Tadeusz Wirkijowski (Prezes Klubu) podziekował także p.  Adamowi Sałacie oraz p. Bogdanowi Wirkusowi za pomoc z jaką się spotykamy z ich strony w czasie sezonu (spływy kajakowe, pomoc transportowa).

Wierzę, że załączona fotorelacja oraz film z regat o Puchar Półwyspu Lipa w pełni obrazują żeglarskie zmagania dzieci z Gminy Karsin w minionym sezonie żeglarskim.

 

Opracowanie:

Czesław Sikora

 

Czesław Sikora

Opublikowano: 28 października 2019 11:09

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Wyświetleń: 475

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.