KGW Osowo trzecie w I Pomorskiej Spartakiadzie Kół Gospodyń Wiejskich

Reprezentacja KGW Osowo na I Spartakiadzie Kół Gospodyń Wiejskich w Chmielnie. (link otworzy duże zdjęcie)

Koło Gospodyń Wiejskich z Osowa reprezentujące powiat kościerski wzięło udział w I Pomorskiej Spartakiadzie Kół Gospodyń Wiejskich o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która odbyła się 7 września w Chmielnie. Inicjatorem i organizatorem imprezy było Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Do rozgrywanych w przyjaznej i wesołej atmosferze zawodów przystąpiło 14 kół z terenu województwa pomorskiego. Reprezentacja z KGW Osowo liczyła 15 osób. W śród konkurencji. W których przyszło im startować znalazły się m.in. konkurs piosenki związanej tematycznie z działalnością koła, konkurs tablic promocyjnych oraz stroików żniwnych, a także konkurencje sprawnościowe takie jak rzut ziemniakami w patelnię, dojenie sztucznej krowy, ubijanie piany z jajek, wyścig na nartach, czy w jazda slalomem taczką. Panie z Osowa wygrały konkurencje slalomu taczką oraz wyścigu narciarskiego, a także zdobyły 14 na 16 możliwych punktów w konkurencji rzutów do celu. W klasyfikacji generalnej uplasowały się ostatecznie na wysokim III miejscu ustępując jedynie KGW „Rzeczpospolita Babska” z Wiślinki w powiecie gdańskim oraz KGW Kobylnica w powiecie słupskim. Panie z Kobylnicy za zwycięstwo w spartakiadzie pojadą na wycieczkę do Brukseli. Wszystkie koła otrzymały pamiątkowe puchary wykonane w słynnym zakładzie ceramiki rodziny Neclów w Chmielnie, upominki w postaci sprzętu AGD i gospodarstwa domowego oraz kwiaty i upominki regionalne z Chmielna.

Wiele osób zaangażowało się w przygotowania do startu w Spartakiadzie. – mówi Urszula Narloch, przewodnicząca KGW Osowo. – Całemu Kołu, a zwłaszcza drużynie, która nas reprezentowała w Chmielnie należą się gratulacje i wyrazy podziękowania.

Opublikowano: 16 września 2019 12:06

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 822

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.