Zakończenie lata na Półwyspie Lipa

Zakończenie lata na Półwyspie Lipa. (link otworzy duże zdjęcie)

Jak co roku gdy czas wakacji dobiega końca na Półwyspie Lipa odbywa się ostatnia na Jeziorach Wdzydzkich impreza żeglarska. Tegoroczna edycja to XVIII Regaty o Srebrną Szeklę Przystani Lipa i Puchar Wójta gminy Karsin.
Formuła tego wydarzenia obejmuje nie tylko sportowe zmagania żeglarzy, ale również całodzienne atrakcje.
Zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych przewidziane są konkurencje i zabawy takie jak: mega twister, bierki XXL, zapasy w strojach sumo, jenga XXL, gra w boule, zabawy z wodą, potrójne spodnie, malowanie twarzy, zamykanie w bańce, modelowanie balonów, dyskoteka dla dzieci i wiele innych.
Wielu emocji dostarczą nam zawody w przeciąganiu liny kobiet i mężczyzn – na najlepszych oczekują medale i puchary.
Wśród atrakcji nie może zabraknąć uwielbianego przez dzieci pokazu strażackiego, podczas którego ratownicy zaprezentują swoje umiejętności i sprzęt, a na koniec urządzą wspaniałą zabawę w strumieniach wody prosto z węży strażackich.
Tegorocznej imprezie towarzyszyć będzie także IV Rodzinny Rajd Rowerowy współorganizowany z Lokalną Organizacją Turystyczną „Serce Kaszub”, będący wspaniałą okazją do aktywnej zabawy dla całych rodzin.
Swoim występem uświetnią wydarzenie wspaniałe tancerki ze zdobywającej międzynarodowe nagrody formacji tanecznej Paradise z Karsina.
Przez cały czas trwania imprezy zapraszamy do Restauracji Letniej na pyszne tradycyjne dania przygotowane z lokalnych składników. Szczególnie polecamy ryby smażone, pieczeń z dzika, pierogi z kurkami i z dziczyzną, zupę rybną czy golonkę w piwie, a na deser nasze ciasta na ciepło z lodami. Nie zabraknie również ulubionych przekąsek: domowego chleba ze smalcem i bigosu oraz zimnego piwa.
Tradycyjnie wśród wszystkich uczestników, którzy wypełnią bezpłatny los zostaną wylosowane wspaniałe nagrody - telewizor Philips 55 cali 4K Smart TV, stylowy rower miejski Goetze oraz tablet Huawei Media Pad T3.
Wisienką na torcie będzie kończący wieczór koncert znanego zespołu reggae DUBSKA, będący ukłonem w stronę organizowanego przez nas wiele lat Letniego Falowania.

Opublikowano: 26 sierpnia 2019 09:13

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 681

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.