Rozpoczęto pracę przy budowie wieży widokowej w Przytarni.

 (link otworzy duże zdjęcie)

Rozpoczęto pracę przy budowie wieży widokowej w Przytarni. Obecnie trwają pracę przy budowie infrastruktury drogowej oraz terenu wokół wieży. Równocześnie Zakład Budowy Maszyn Zremb Chojnice SA przygotowuje stalowe elementy konstrukcji wieży. Pod koniec sierpnia planowane jest przygotowanie fundamentów pod wieże.

Gmina Karsin na budowę wieży przeznaczyła 2.573.775 zł z czego 1,7 mln zł (66%)  będzie pochodziło z dotacji ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Głównym wykonawcą robót jest firma Vic-Mar Sp. z o.o. z Kobylnicy.

Wysokość wieży wyniesie 40 metrów. Będzie to drugi po Wieżycy najwyższy punkt widokowy Kaszub. Znajdą się na niej dwa podesty widokowe na wysokościach 27 i 37 metrów. Przy wieży stanie budynek do obsługi ruchu turystycznego i edukacji ekologicznej z izbą wystawową, punktem sprzedaży pamiątek i toaletami. Powstanie też parking dla samochodów oraz autokarów. Na szczycie wieży zamontowanych zostanie łącznie 8 kamer. Cztery kamery, po jednej z każdej strony tarasu widokowego, będzie służyć do udostępniania podglądu z wieży Online oraz cztery pozostałe kamery będą służyć do monitorowania terenu wokół wieży. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, na dachu wieży Lasy Państwowe wiosną 2020 r. dodatkowo  zamontują obrotową kamerę termowizyjną, która służyć będzie do lokalizowania zagrożeń pożarowych w okolicznych lasach. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem wieża powinna być gotowa do końca listopada 2019 r.

Opublikowano: 02 sierpnia 2019 13:39

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1557

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.