Inauguracja VII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”

Wielką furorę zrobił na publiczności występ zespołu z Chile. (link otworzy duże zdjęcie)

W środę 24 lipca br. rozpoczął się VII Międzynarodowegy Festiwal Folkloru - „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”. Od środy do niedzieli mieszkańcy Kaszub, jak i turyści mają okazję poznać kulturę mieszkańców różnych zakątków świata. W tegorocznej edycji udział biorą zespoły zagraniczne z Chile, Cypru, Czech, Indii, Meksyku, Norwegii, Rosji, Słowacji i Szwajcarii oraz Polskie: „Warszawianka” z Warszawy, „Grajewianie” z Grajewa, „Krebane” z Brus, „Kościerzyna” z Kościerzyny, „Bławatki” oraz „Kaszuby” z Chojnic i „Kaszuby” z Gminy Karsin.

Jak co roku w pierwszy dzień festiwalu w Wielu odbył się wielki Koncert Inauguracyjny. Rozpoczął go przemarsz roztańczonego i rozśpiewanego korowodu zespołów, który wyruszył z placu przed wielewskim kościołem do sceny koncertowej przy plaży. Po drodze zespoły zatrzymywały się na krótkich występach, a zgromadzona publiczność nagradzała ich brawami. O godzinie 2000 na scenie rozpoczął się koncert. Jego otwarcia dokonał gospodarz gminy Karsin - wójt Roman Brunke, który w imieniu organizatorów przywitał gości, zespoły oraz nadzwyczaj licznie zgromadzoną publiczność. Warto nadmienić, że wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. poseł na sejm Stanisław Lamczyk, Wicestarosta Kościerski Piotr Laska, Radny Powiatowy Józef Modrzejewski, Przewodniczący Rady Gminy Karsin Marcin Krut, Proboszcz Parafii w Wielu Ks. Jan Flisikowski oraz Proboszcz Parafii w Osowie Ks. Mirosław Wensierski. Następnie na scenie w krótkich występach zaprezentowały się kolejno wszystkie zespoły, które uczestniczą w tegorocznej edycji festiwalu. Po godzinie 2300 na zakończenie odbył się bardzo widowiskowy pokaz sztucznych ogni, który był dopełnieniem tego obfitującego we wrażenia i doznania artystyczne dnia.

Mieszkańcy Wiela poza środą podziwiać zespoły będą mogli także przez kolejne trzy dni. W czwartek na scenie zaprezentują się Cypr, Warszawianka, Grajewianie, Norwegia i Meksyk, w piątek Czechy, Szwajcaria, Bławatki, „Kaszuby” z Wiela i Karsina, Indie i Rosja, natomiast w sobotę „Dworek Polski”, „Kaszuby” z Chojnic, Słowacja i Chile, a po sobotnich występach zaplanowano dyskotekę. W niedzielę na scenie w Brusach odbędzie się Koncert Finałowy.

Opublikowano: 25 lipca 2019 20:14

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Międzynarodowy Festiwal Folkloru 2019

Wyświetleń: 1596

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.