Sukcesy Renaty Szulc z Gimnazjum w Karsinie

 (link otworzy duże zdjęcie)

19 czerwca w Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego szkoły podstawowej oraz pożegnanie absolwentów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych.

Wśród absolwentów największymi osiągnięciami może się poszczycić Renata Szulc z klasy IIIb naszego gimnazjum. Jej najważniejsze osiągnięcia to:

I. miejsce w województwie i tytuł Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla uczniów gimnazjów (opiekun p. Grzegorz Bławat).

II. miejsce i tytuł laureatki z chemii w XIV Megaolimpiadzie Wiedzy organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące Lingwista w Gdańsku.

III. miejsce i tytuł laureatki z chemii w Pomorskiej Lidze Zadaniowej, organizowanej przez Ośrodek Nauczycieli w Słupsku.

Tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun p. Jerzy Głowacki).

Renata zakwalifikowała się wraz z Mają Synak i Weroniką Nakielską do Finału Ogólnopolskiego Konkursu „Potyczki Ekonomiczne”, który odbył się w Siedzibie Narodowego Banku Polski w Warszawie.

Renata Szulc wykazuje również zdolności plastyczne. W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości na szkolnym korytarzu eksponowano wystawę pt. „W 100-lecie niepodległości – ludzie, którym zawdzięczamy niepodległą Ojczyznę”. Jest to sześć portretów osób najbardziej zasłużonych dla sprawy niepodległości Polski i przynależności do niej Pomorza, tzn. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Hallera, Antoniego Abrahama i Tomasza Rogali. Renata wykonała je w technice szkicu ołówkiem. Mają format A3 i są wierną kopią fotograficznych oryginałów.

Renata była także stałą autorką tekstów w zbiorkach prac uczniowskich wydanych nakładem szkoły  np.: „Karsin i okolice w  czasie walki o niepodległość” lub „200-lecie szkoły w Karsinie” i innych.

Nasza tegoroczna najlepsza absolwentka aktywności się nie bała i oprócz nauki znalazła jeszcze czas na treningi piłki ręcznej, pracę w sklepiku szkolnym oraz w Samorządzie Uczniowskim. W ramach wolontariatu pomagała w nauce słabszym uczniom, robiła stroiki na Boże Narodzenie (zysk ze sprzedaży przeznaczony na cele charytatywne), a także organizowała zabawy dla dzieci przedszkolnych.

Renata Szulc reprezentowała gminę Karsin w Konkursie na najlepszego absolwenta gimnazjum gmin wiejskich i miasteczek województwa pomorskiego – organizowanym przez ZNP.

Za swe osiągnięcia Renata otrzymała wiele gratulacji oraz nagród finansowych i książkowych. W szkolnej uroczystości uczestniczyli zaproszeni pp. Ewa i Roman Szulcowie - rodzice Renaty, którym Dyrektor Aleksander Łosinski wręczył list gratulacyjny.

Należy dodać, że laureaci konkursów przedmiotowych m.in. są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej!

Renacie życzymy samych dobrych wyborów i dalszych sukcesów w życiu!

 

Szkoła Podstawowa Karsin

Opublikowano: 03 lipca 2019 09:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 744

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.