Sukces Naszych żeglarzy w Borsku

(link otworzy duże zdjęcie)

W miniona sobotę (29.06.2019)w Borsku odbyły się XVI już Regaty Żeglarskie o Puchar O.W. Largo.

Regaty odbyły się w klasach: Jachtów Kabinowych, Sport, Omega oraz Optymist. Przedstawiciele naszej Gminy reprezentowali nas w dwóch ostatnich klasach.

Najliczniejszą  klasą był Optymist (startowało 15 jachtów).Cieszy nas, że  w tej rywalizacji dwóch naszych zawodników stanęło na podium.

Regaty wygrał Szymon Wirkus (Karsin), trzeci był Jakub Sałata (Borsk). Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

4 miejsce – Szymon Domański (Karsin)

9 miejsce – Piotr Widera (Karsin)

10 miejsce – Wojciech Florek (Wiele)

12 miejsce – Damian Narloch (Karsin)

13 miejsce – Jan Baczyński (Karsin)

W klasie Omega (6 startujących) reprezentowała nas jedyna w zawodach całkowicie damska załoga w składzie:  Katarzyna Skwierawska, Karolina Skwierawska, Milena Sznek, Weronika Peplińska, która zajęła 5 miejsce.

Podczas regat panowała prawdziwie żeglarska pogoda –sprzyjał nam silny wiatr  niwelując tym samym różnice sprzętowe.

Przebieg regat obrazuje załączona fotorelacja.

Już w najbliższą sobotę (06.07.2019) we Wielu odbędą się  IV Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin w klasie Optymist. Sympatyków żeglarstwa zapraszamy  nad jez. wielewskie. Start regat nastąpi o godz. 11.00 – zakończenie planowane na godzinę 16.00.