Strażacki Oscar dla OSP Karsin.

 (link otworzy duże zdjęcie)

W sobotę 18 maja 2019 roku na uroczystej Gali Finałowej, która miała miejsce w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach K/Warszawy, rozdane zostały strażackie Floriany. Nagrody te traktowane są w środowisku strażackim jak Oskary w świecie filmu.
Floriany to Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów, który odbywa się od 2016 roku. Organizatorami są Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcja miesięcznika „Strażak”. Celem konkursu jest prezentowanie, promowanie i nagradzanie najlepszych projektów oraz inicjatyw społecznych, realizowanych przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie i wraz z samorządami, instytucjami, organizacjami, lokalnymi pracodawcami i przedsiębiorcami. Ideą Florianów jest rozwój i integracja lokalnych środowisk, inspirowanie do współdziałania i organizowania się wokół wspólnych inicjatyw podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia lokalnych społeczności. W ramach konkursu wyróżnione zostają przede wszystkim te inicjatywy, które wykraczają poza samo podstawowe działanie, czyli akcję ratowniczą. W Kapitule Konkursu Floriany zasiadają m.in. Waldemar Pawlak - Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP, Czesław Lang - wicemistrz olimpijski i organizator Tour de Pologne czy Jerzy Owsiak - prezes Fundacji WOŚP.
W tegorocznej edycji konkursu Kapituła przeanalizowała i oceniła 256 zgłoszeń z całej Polski. Ostatecznie nominowanych zostało 49 projektów w 11 kategoriach oraz 3 najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców. Prestiżowe statuetki powędrowały do 17 jednostek OSP oraz 3 najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców.
W gronie LAUREATÓW w kategorii bezpieczeństwo I miejsce w Polsce zdobyła Ochotnicza Straż Pożarna w Karsinie. Na konkurs zgłosiliśmy projekt pn.: „Pomoc przychodzi z nieba”. Dotyczył on wykorzystania strażaka moto-paralotniarza do celów ratowniczych oraz promocji działalności OSP w środowisku lokalnym.
Bardzo cieszymy się z tego sukcesu, zwłaszcza, że to już druga statuetka Floriana przyznana naszej OSP. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji Konkursu Floriany OSP Karsin również stanęła na najwyższym podium w kategorii bezpieczeństwo. Utrzymanie statusu lidera w gronie najaktywniejszych jednostek OSP w kraju daje karsińskim strażakom wiele satysfakcji i mobilizuje do dalszej aktywnej pracy na rzecz mieszkańców.

Opublikowano: 14 czerwca 2019 12:52

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 565

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.