Rozpoczęły się prace nad urządzaniem placu „Dębowy zakątek” przy Szkole Podstawowej w Osowie.

 (link otworzy duże zdjęcie)

Przy Szkole Podstawowej w Osowie rozpoczęły się prace związane z urządzaniem placu „Dębowy zakątek”, na który gmina uzyskała dofinansowanie w kwocie 30 000 zł z Fundacji BGK w ramach konkursu „Moja Mała Ojczyzna”. Celem konkursu było aktywizowanie społeczności lokalnej do działania na rzecz budowania dobra wspólnego w środowisku lokalnym, zagospodarowania przestrzeni publicznej, poprawy jej estetyki, funkcjonalności i modernizacji.

Dzięki zaangażowaniu rodziców, dziadków i druhów strażaków udało się już posadzić świerki, które w ramach współpracy przekazało Nadleśnictwo w Kościerzynie. Przedsiębiorstwa działające na terenie gminy Karsin: DREWAR i SYLVA pomogły przygotować materiał na budowę altanki edukacyjnej. Zakupiono też ławki, stoły oraz zaplanowany sprzęt, który w najbliższym czasie zostanie zamontowany. W dniu 31 maja planowane jest uroczyste otwarcie placu połączone z obchodami Dnia Dziecka.

logo_mmo.jpg

Opublikowano: 21 maja 2019 09:05

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 948

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.