Szkoła w Wielu ma nowy autobus.

 (link otworzy duże zdjęcie)

W piątek 8 marca br. w Szkole Podstawowej w Wielu podczas krótkiego apelu odbyło się przekazanie i poświęcenie nowego autobusu do dowożenia dzieci. Poświęcenia pojazdu dokonał proboszcz wielewskiej parafii Ks. Jan Flisikowski, po czym wójt gminy Roman Brunke wręczył kierowcy kluczyki od autobusu. Na koniec wszyscy chętni uczniowie mogli odbyć pierwszy kurs ulicami Wiela.
Zakup pojazdu za kwotę 190 tys. zł sfinansowany został ze środków samorządu. Autobus marki Temsa Opalin produkowany na licencji MAN wyprodukowany został w 2009 roku. Jeszcze do niedawna służył do dowożenia dzieci w jednej ze szkół we Francji. Może przewieźć maksymalnie 39 pasażerów. Posiada wygodne fotele oraz bogate wyposażenie z klimatyzacją oraz zestawem audiowizualnym włącznie, co z pewnością zapewni podróżnym większy komfort niż w dotychczas używanym gimbusie marki Jelcz.

Opublikowano: 21 marca 2019 14:32

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 673

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.