Konferencja dla Zakładów Usług Leśnych – Forest Show w Borsku.

 (link otworzy duże zdjęcie)

Ponad czterdziestu wystawców i setki zwiedzających z Polski i zza granicy wzięło udział w czternastej Konferencji dla Zakładów Usług Leśnych – Forest Show, która odbyła się 2 marca na byłym lotnisku wojskowym w Borsku. To cykliczne wydarzenie organizuje Gazeta Leśna pod patronatem medialnym portalu firmylesne.pl, a do Borska impreza zagościła po raz drugi. Jak przyznali organizatorzy była to największa z dotychczas zorganizowanych edycji.
Otwarcia Konferencji dokonał prezes wydawnictwa Lasmedia Rafał Jajor wraz z współorganizatorami: wójtem gminy Karsin Romanem Brunke, Nadleśniczym Nadleśnictwa Kościerzyna Krzysztofem Frydlem oraz jego zastępcą Michałem Jaworskim. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.
Odwiedzający mogli oglądać wystawę maszyn i sprzętu leśnego. Swoje stoiska rozstawiło ponad 40 przedsiębiorstw i instytucji. Można było podziwiać najnowsze skidery, forwardery, rębaki i harwestery. Przez cały czas trwały pokazy maszyn na wyznaczonym placu manewrowym. Każda z prezentowanych maszyn była omawiana przez mikrofon przez przedstawicieli dilerów. Specjaliści na bieżąco informo¬¬wali o ich właściwościach i odpowiadali na pytania. Uczestnicy konferencji mieli możliwość zobaczenia w jednym miejscu pracujących maszyn, porównania ich możliwości, czy wejścia do kabiny. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, dla których w specjalnej strefie zorganizowano gry i zabawy z animatorem.
Stałą atrakcją Forest Show są zmagania operatorów maszyn leśnych. W konkurencji łączącej szybkość z precyzją operowania specjalistycznym ciągnikiem Valtra wystartowało 24 zawodników. Zawody rozegrano w miłej i wesołej atmosferze, a losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło Mateuszowi Szultce z Gogolewa. Drugie miejsce zajął Wojciech Kalinowski ze Szwajcarii k. Suwałk, a trzecie Piotr Bullet z Wisowa. Zwycięzcy otrzymali upominki od wydawnictwa Lasmedia i Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz pamiątkowe puchary ufundowane przez wójta gminy Karsin.
Organizatorzy snują już plany kolejnej konferencji, a jej termin i miejsce ogłoszony zostanie na łamach Gazety Leśnej i portalu firmylesne.pl.

Opublikowano: 21 marca 2019 14:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 597

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.