Ferie zimowe w gminie Karsin

 (link otworzy duże zdjęcie)

W ubiegłym tygodniu zakończyły się ferie zimowe, czas zimowego odpoczynku od zajęć szkolnych. Jak co roku w gminie Karsin przygotowano atrakcyjną ofertę zajęć dla dzieci, które zostały w domu lub przyjechały wypoczywać na teren Gminy Karsin. Program zajęć był na tyle bogaty, że zarówno dzieci jak i młodzież mogły znaleźć coś dla siebie.

W trakcie ferii uczestniczyć można było w warsztatach plastycznych, kulinarnych, garncarskich, czy zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu. Dla aktywnych sportowo przez całe ferie organizowane były zajęcia na salach sportowych w Karsinie i Wielu. Szkoły oraz Domy Kultury zorganizowały również dziewięć wyjazdów na baseny do Kościerzyny, Chojnic i Bytowa, sześć wyjazdów na kręgielnię do Chojnic i siedem wyjazdów do kina. Jak co roku w karsińskim Domu Kultury odbyło się też przedstawienie teatralne dla dzieci. W tym roku artyści z krakowskiego studia teatralnego Krak-Art wystawili sztukę „Lodowa Kraina”. Na  tą okazję dla dzieci z całej gminy zorganizowano dowozy autobusami szkolnymi. W piątek 22 lutego na sali sportowej w Karsinie odbył się wielki „Finał Ferii”, w czasie którego najmłodsi do woli korzystać mogli z dmuchanych zamków, starsze dzieci pod okiem instruktora mogły poskakać w rytm muzyki na trampolinach, a animatorzy z grupy „Hamak” przygotowali ciekawe animacje. Dzieci mogły też częstować się owocami, napojami oraz słodyczami na specjalnym straganie. Po aktywnie spędzonym okresie zimowego wypoczynku dzieci i młodzież z pewnością z ogromnym zapałem wróciły do szkolnych obowiązków.

Na organizację tegorocznych zimowisk samorząd przeznaczył kwotę 46000 zł. Poszczególne sołectwa w zależności od liczby mieszkańców otrzymały kwoty: Karsin (Dom Kultury i szkoła) – 14.000 zł, Wiele (Dom Kultury i szkoła) – 10.300 zł, Osowo (Dom Kultury i szkoła) – 5.300 zł, Górki – 2.700 zł, Dąbrowa – 2.500 zł, Wdzydze Tucholskie – 2.300 zł, Bąk – 2.100 zł, Przytarnia i Zamość po 1.800 zł, oraz Cisewie i Borsk po 1.600 zł. Organizatorzy zajęć mogli je według uznania przeznaczyć na zakup nagród, słodyczy itp. W Karsinie, Wielu i Osowie organizacją zimowisk zajmowały się Domy Kultury oraz szkoły, natomiast w mniejszych miejscowościach sołtysi z Radami Sołeckimi.

Opublikowano: 27 lutego 2019 07:26

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 611

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.