Pompa szlamowa dla OSP Karsin

 (link otworzy duże zdjęcie)

Stan sprzętowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsinie powiększył się o nową pompę szlamową wraz z wężami tłocznymi, która będzie wykorzystywana przy wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń. Sprzęt w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu o wartości ok. 7.000 zł. przekazali nieodpłatnie karsińskim strażakom właściciele Przedsiębiorstwa Produkcyjno - Handlowego Altex s.c Aleksandra i Witold Kucharscy. Firma mająca swoją siedzibę we Wielu, specjalizuje się w produkcji tzw. programu ogrodowego - czyli drewnianych elementów wyposażenia ogrodów, takich jak: płoty sztachetowe, rollbordery, palisady, donice. Należy dodać, że właściciele firmy są już od wielu lat członkami wspierającymi OSP Karsin.
Przekazana pompa Benza FLEXIBLE to absolutna nowość na rynku. To zupełnie inna motopompa niż znane dotychczas urządzenia.
Nie wymaga węża ssawnego, gdyż napęd stanowi 5-metrowy wałek giętki prowadzony prosto z silnika. Na jego końcu znajduje się moduł ssawny zawierający wirnik pompowy. Rozwiązanie to nie wymaga oczekiwania na zassanie wody, gdyż pompowanie rozpoczyna się natychmiast w chwili uruchomienia silnika.  Strażacy OSP Karsin składają swoim darczyńcom wielkie podziękowanie za otrzymany sprzęt, który z pewnością będzie wielokrotnie ratował mienie mieszkańców z terenu całej Gminy Karsin.


Opublikowano: 19 października 2018 13:06

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 586

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.