Nowy chodnik we Wdzydzach Tucholskich

Na zdjęciu od lewej: sołtys sołectwa Wdzydze Tucholskie Mariusz Narloch, radny Bogdan Pepliński oraz (link otworzy duże zdjęcie)

Kończy się budowa nowego chodnika we Wdzydzach Tucholskich od centrum wsi w kierunku boiska sportowego. Zadanie zrealizowane jest na wniosek radnego Bogdana Peplińskiego. Nowy chodnik ma długość ponad 150 metrów i szerokość 1,3 metra. Oprócz poprawy estetyki wsi ma on zwiększyć bezpieczeństwo dzieci korzystających z boiska sportowego oraz mieszkańców i turystów udających się na niedzielne msze święte do miejscowej kaplicy. Wartość prac oraz zakupionego materiału wyniosła około 25 tys. zł i w całości została sfinansowana przez Urząd Gminy w Karsinie. Prace brukarskie wykonuje firma z Malachina. Wiosną przyszłego roku planowane jest opracowanie dokumentacji technicznej budowy ulic we Wdzydzach Tucholskich, co jest niezbędne do budowy kolejnych chodników.

Opublikowano: 10 września 2018 20:53

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 633

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.