Trwa budowa przystani kajakowej w Bąku.

 (link otworzy duże zdjęcie)

Nad kanałem Wdy w Bąku trwają prace związane z budową przystani kajakowej. Powstaje ona w ramach projektu pod nazwą „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Z nurtem Wdy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, który realizują wspólnie gminy Karsin, Czersk i Kaliska. Karsiński samorząd pełni w projekcie rolę Partnera Wiodącego. Wartość zadania to kwota ponad 714.000 zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 85% tj. 607.000 zł.

Każda z gmin zrealizuje na swoim terenie określone zadania. Największa część środków tj. 485.850 zł zostanie wydana w gminie Karsin na zagospodarowanie zakupionej przez samorząd w 2016 roku działki przy kanale Wdy. Wybudowany tu zostanie stały pomost do cumowania kajaków. Na brzegu stanie suszarka na kajaki, 2 wiaty z miejscem do odpoczynku i paleniskiem do ogniska, przenośne sanitariaty oraz kosze na śmieci. Urządzone zostanie też pole namiotowe, plac zabaw z trawiastą nawierzchnią, boisko do siatkówki oraz scena na potrzeby imprez rozrywkowych, a cały teren zostanie ogrodzony. Oczyszczony został też znajdujący się na działce staw o powierzchni około 400 m2. Zakończenie robót planowane jest około 20 sierpnia.

Wbrew opinii osób, które sceptycznie podchodziły do lokalizacji tej inwestycji przy kanale rzeki Wdy, z roku na rok rośnie liczba kajakarzy, którzy pływają kanałem. Będzie się można o tym przekonać podczas planowanego na 30 sierpnia otwarcia przystani. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w spływie kajakowym na bardzo atrakcyjnej trasie od przystani w Bąku w górę kanału do Górskich Mostów (3,3 km), skąd dalej Wdą wrócą do Bąka. Szlak kajakowy kanałem jest niej znany, co nie znaczy, że nie jest ciekawy. Prowadzi on od Górskich Mostów, przez Żebrowo, Bąk, Urożę, Leśnictwo Wojtal, Cegielnię, a w okolicach Czarnej Wody ponownie łączy się z Wdą.

Opublikowano: 07 sierpnia 2018 16:23

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 611

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.