III Regaty o Puchar Wójta Gminy Karsin

 (link otworzy duże zdjęcie)

W minioną sobotę ( 7 lipca) we Wielu odbyły się regaty O Puchar Wójta Gminy Karsin w kl. Optymist. Regaty te mają charakter szkoleniowy, a można i powiedzieć- przyjacielski. Startują w nich żeglarze z naszej Gminy oraz zaprzyjaźnieni z nami zawodnicy z Czerska. Łącznie w rywalizacji uczestniczyło 14 żeglarzy w wieku 10-14 lat. Żeglarze reprezentujący Karsin, Wiele oraz Borsk okazali się bardzo „przyjacielscy” i  pozwolili zająć 3 pierwsze miejsca kolegom z Czerska.Najlepszy nasz reprezentant - Jakub Sałata zajął 4 miejsce. Kolejni nasi żeglarze  uplasowali się na następujących pozycjach:


5 m- Karolina Skwierawska
8 m- Szymon Wirkus
9 m- Piotr Widera
10 m- Agnieszka Widera
11 m- Zofia Borzyszkowska
12 m- Szymon Domański
14 m- Monika Bławat


Warto zaznaczyć, że wśród reprezentujących nas żeglarzy aż troje z nich to dzielne dziewczęta ,a Zosia i Monika pierwszy raz brały udział w takiej rywalizacji. Brawo. Relacja z zawodów nie byłaby pełna gdybyśmy nie uhonorowali zwycięzców regat, którymi byli:


1 m - Kacper Kaźmierczak
2 m - Jakub Nakielski
3 m - Patryk Kiedrowski


Na początku tej relacji podkreśliliśmy „przyjacielski” charakter naszych żeglarzy dlatego chciałbym zaznaczyć, że naszym przyjaciołom z Czerska zasady savoir - vivre też nie są obce, gdyż w maju podczas regat o Puchar Burmistrza Czerska zwycięzcą został nasz reprezentant - Jakub Sałata. W imieniu żeglarzy chcielibyśmy podziękować kibicom przebywającym na plaży we Wielu za doping, oraz życzliwe zainteresowanie naszą działalnością. Dziękujemy także władzom Gminy Karsin za pomoc w rozwijaniu i promowaniu żeglarstwa wśród najmłodszych jej mieszkańców. Warto zaznaczyć, że wysiłkiem Gminy zakupiono ostatnio 2 nowe łódki kl. Optymist, które pozwolą na bardziej skuteczną rywalizację w przyszłych startach. Chcielibyśmy podziękować Panu Konkolewskiemu za pomoc w organizacji regat, który udostępnił swój sprzęt pływającej na potrzeby komisji sędziowskiej.

Opracowanie: Czesław Sikora

Opublikowano: 09 lipca 2018 12:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Wyświetleń: 876

Urząd Gminy Karsin

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "e-Dostępna strona internetowa Gminy Karsin dla osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.