Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 20.04.2018r. oraz 23.04.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Ogniwa fotowoltaiczne

    Wójt Gminy Karsin informuje, iż rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie montażu ogniw fotowoltaicznych ze środków Urzędu Marszałkowskiego nastąpi w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

W Urzędzie Gminy podpisano umowę z wykonawcą budowy ścieżki rowerowej z Karsina do Wiela.

W ostatnich latach, zwłaszcza w sezonie letnim na drogach w Gminie Karsin obserwuje się znaczne wzmożenie ruchu drogowego. Wzrasta również liczba osób aktywnie spędzających czas wolny, w tym rowerzystów poruszających się po drogach. Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej łączącej Karsin i Wiele przez lata była marzeniem mieszkańców gminy.

Realizacji zadania podjął się samorząd gminny. Przygotowania do jej budowy były czasochłonne i kosztowne gdyż związane były z wykupami gruntów wzdłuż całej liczącej 2,5 km trasy. Następnie należało opracować projekt budowlany oraz pozwolenie na budowę. Ścieżka będzie biegła z prawej strony pasa drogowego jadąc z Karsina do Wiela. Jej nawierzchnia wykonana będzie z asfaltu, a na odcinku należącym do Lasów Państwowych długości ok. 150 m. szutrowa. Budowa ścieżki podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy polega na wykonaniu prac ziemnych wraz z przygotowaniem do ułożenia właściwej nawierzchni, natomiast w drugim etapie ułożony zostanie dywanik asfaltowy. Przetarg na realizację obu etapów zwyciężyła firma Adbet z Chojniczek. W piątek 18 sierpnia br. w Urzędzie Gminy podpisana została stosowna umowa, a już w poniedziałek 21 sierpnia wykonawca rozpoczął prace w terenie. Zgodnie z planem budowa ścieżki ma zostać zrealizowana do końca października br. Kosz jej budowy wyniesie 1,05 mln zł, z czego 230.000 zł stanowić będzie dotacja ze środków unijnych pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Stolem”.