Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Nabór na stanowisko ratownika

    Wójt Gminy Karsin ogłasza nabór na stanowisko  ratownika na kąpielisku gminnym w Wielu  nad Jeziorem Wielewskim - okres zatrudnienia od 1 lipca 2017 do 31 sierpnia 2017 roku. >>więcej...<<

  • Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniach 9 i 10 maja obędzie się dystrybucja żywności w ramach PO PŻ z podprogramu 2016. Żywność będzie wydawana w Domu Kultury w Karsinie w godzinach od 8:00 do 15:00.

  • Kolonie dla dzieci

    Fundacja PLON organizuje kolonie letnie. Uczestniczyć w nich mogą wyłącznie dzieci i młodzież szkolna w wieku do 16 lat (urodzone po 1.01.2001 r.) pochodzące z rodzin rolniczych, w których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS >>więcej<<

Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Wielu

W dniach 26-30 lipca br. odbywał się kolejny Międzynarodowy Festiwal Folkloru - „Dni Kultury Kaszubskiej”. Główną ideą festiwalu jest wymiana i przekazywanie dziedzictwa kulturowego różnych stron świata dla podtrzymywania zwyczajów i tradycji. W tegorocznej edycji udział wzięły zespoły zagraniczne z Hawajów, Francji, Hiszpanii, Portoryko, Portugalii, Rosji, Serbii, Słowacji i Włoch oraz Polskie tj. „Krebane” z Brus, „Kościerzyna” oraz „Młoda Kościerzyna” z Kościerzyny, „Kaszubskie Nutki” z Nowego Klincza - Gmina Kościerzyna, „Bławatki” oraz „Kaszuby” z Chojnic i „Kaszuby” z Gminy Karsin.

Po raz kolejny uroczysta inauguracja festiwalu miała miejsce w Wielu. Otwarcia Koncertu Inauguracyjnego dokonał gospodarz gminy Karsin - wójt Roman Brunke, który przywitał gości, zespoły oraz licznie zgromadzoną pomimo deszczowej pogody wielewską publiczność. W trakcie koncertu swoje występy prezentowały kolejno wszystkie zespoły, które brały udział w tegorocznej edycji festiwalu. Na zakończenie tradycyjnie już odbył się bardzo widowiskowy pokaz sztucznych ogni oraz laserowe widowisko świetlne, które było dopełnieniem tego obfitującego we wrażenia i doznania artystyczne dnia.
Występy na scenie w Wielu odbywały się od środy do soboty, a w niedzielę na scenie w Brusach festiwal zakończył Koncert Finałowy.