Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 21-22.03.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Szkolenie organizowane przez Urząd Skarbowy w Kościerzynie

    W dniu 24.11.2017 r. o godz. 10:00 w sali GOKiS w Nowej Karczmie odbędzie się szkolenie z przygotowanie i wysyłania Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK). Obowiązek przesyłania JPK wystąpi o 1 stycznia 2018 r. i dotyczyć będzie wszystkich aktywnych podatników podatku VAT.

Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Wielu

W dniach 26-30 lipca br. odbywał się kolejny Międzynarodowy Festiwal Folkloru - „Dni Kultury Kaszubskiej”. Główną ideą festiwalu jest wymiana i przekazywanie dziedzictwa kulturowego różnych stron świata dla podtrzymywania zwyczajów i tradycji. W tegorocznej edycji udział wzięły zespoły zagraniczne z Hawajów, Francji, Hiszpanii, Portoryko, Portugalii, Rosji, Serbii, Słowacji i Włoch oraz Polskie tj. „Krebane” z Brus, „Kościerzyna” oraz „Młoda Kościerzyna” z Kościerzyny, „Kaszubskie Nutki” z Nowego Klincza - Gmina Kościerzyna, „Bławatki” oraz „Kaszuby” z Chojnic i „Kaszuby” z Gminy Karsin.

Po raz kolejny uroczysta inauguracja festiwalu miała miejsce w Wielu. Otwarcia Koncertu Inauguracyjnego dokonał gospodarz gminy Karsin - wójt Roman Brunke, który przywitał gości, zespoły oraz licznie zgromadzoną pomimo deszczowej pogody wielewską publiczność. W trakcie koncertu swoje występy prezentowały kolejno wszystkie zespoły, które brały udział w tegorocznej edycji festiwalu. Na zakończenie tradycyjnie już odbył się bardzo widowiskowy pokaz sztucznych ogni oraz laserowe widowisko świetlne, które było dopełnieniem tego obfitującego we wrażenia i doznania artystyczne dnia.
Występy na scenie w Wielu odbywały się od środy do soboty, a w niedzielę na scenie w Brusach festiwal zakończył Koncert Finałowy.

FOTOGALERIA