Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Nabór na stanowisko ratownika

    Wójt Gminy Karsin ogłasza nabór na stanowisko  ratownika na kąpielisku gminnym w Wielu  nad Jeziorem Wielewskim - okres zatrudnienia od 1 lipca 2017 do 31 sierpnia 2017 roku. >>więcej...<<

  • Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniach 9 i 10 maja obędzie się dystrybucja żywności w ramach PO PŻ z podprogramu 2016. Żywność będzie wydawana w Domu Kultury w Karsinie w godzinach od 8:00 do 15:00.

  • Kolonie dla dzieci

    Fundacja PLON organizuje kolonie letnie. Uczestniczyć w nich mogą wyłącznie dzieci i młodzież szkolna w wieku do 16 lat (urodzone po 1.01.2001 r.) pochodzące z rodzin rolniczych, w których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS >>więcej<<

Grupa taneczna "Paradise" brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Chorwacji.

Tancerki z Karsina i Czerska wchodzące w składa grupy tanecznej Paradise wróciły z południa Europy, gdzie w słonecznej i gorącej Chorwacji brały udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „ISLAND OF TALENT“ CHORWACJA 2017. The International Festival for Children and Teenagers in Croatia odbył się w terminie 8/15.07.2017r. na wyspie Hvar.

Patronat nad festiwalem sprawuje: Centrum Kultury i Sztuki “CANTABILE”, Top Art Dance Academy, grupa „Muzykoludzie” TURISTICKA ZAJEDNICA GRADA SPLITA. Organizator „TOP ART FESTIVAL”. Swoje prezentacje tancerze przedstawili na 3 scenach w przepięknym Splicie, w teatrze oraz na wyspie Hvar w mieście Stari Grad. Grupa Paradise w ramach konkursu tanecznego przedstawiła swoje choreografie taneczne, które na tegorocznych Mistrzostwach Polski zdobyły tytuły Mistrza Polski i Vice Mistrza Polski. Jak się później okazało  prezentacje uzyskały również uznanie międzynarodowego jury festiwalu, które postanowiło przyznać 2 pierwsze miejsca w kategorii disco dance i disco freestyle  juniorzy i seniorzy, oraz nagrodę specjalna w postaci czeku w wysokości 500 euro. Sam festiwal jest uznanym wydarzeniem artystycznym w kalendarzu kulturalnym Chorwacji. Promocją i transmisją festiwalu zajmuje się chorwackie radio i telewizja - HRTV. Każdy z zespołów uczestniczących w festiwalu mógł się zaprezentować swój dorobek artystyczny szerszemu gremium dzięki prezentacji w chorwackich mediach. Warto tez dodać ze w ramach festiwalu zostały zorganizowane międzynarodowe warsztaty taneczne, dzięki którym dziewczęta mogły doskonalić swoje umiejętności i poznać nowe techniki tańca z zakresu salsy prowadzone przez Academy di Michael Valentini e Angela Lupa.