Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 20.04.2018r. oraz 23.04.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Ogniwa fotowoltaiczne

    Wójt Gminy Karsin informuje, iż rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie montażu ogniw fotowoltaicznych ze środków Urzędu Marszałkowskiego nastąpi w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

W sobotę 17 marca na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym spotkali się strażacy z OSP Osowo. Wśród obecnych gości byli m.in. Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie bryg. Tomasz Klinkosz, wójt gminy, a zarazem Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Karsinie dh Roman Brunke, Komendant Gminny OSP dh Krzysztof Datta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kościerskiego Józef Modrzejewski oraz Proboszcz Parafii w Osowie Ks. Mirosław Wensierski. Zarząd OSP przedstawił sprawozdanie z działalności w roku 2017.

 

Strażacy z Osowa uczestniczyli w 28 zdarzeniach tj. 3 pożarach, 2 alarmach fałszywych oraz 23 zdarzeniach miejscowych, z których największą część stanowiły działania ratownicze po sierpniowej nawałnicy. Dzięki aktywności zarządu jednostki udało się pozyskać wiele nowego sprzętu, w tym m.in. trójfazowy agregat prądotwórczy o wartości 10 tys. zł sfinansowany przez Polską Grupę Zbrojeniową, agregat prądotwórczy i pilarkę ufundowaną przez Polskie Składy Budowlane, wkrętarkę od firmy Wurth, czy zestaw lamp oświetleniowych o wartości 4 tys. zł od firmy Hella Polska. W ubiegłym roku udało się wykonać szereg prac modernizacyjnych, w tym nowe sanitariaty, malowanie salki i garaży, czy wymianę instalacji elektrycznej. Ważną informacją dla miejscowych strażaków była deklaracja wójta gminy, że w najbliższym czasie poczynione zostaną starania o pozyskanie dla OSP Osowo średniego wozu bojowego, który zastąpiłby Stara z 1994 roku. Ustalono też, że na początku kwietnia Zarząd OSP spotka się w sprawie przypadających w tym roku obchodów 100-lecia jednostki, które zaplanowano na 19 maja.Walne Zebranie było też okazją do podziękowań. Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Karsinie dh. Roman Brunke za wzorowe prowadzenie kroniki OSP
wręczył druhowi Czesławowi Klapczyńskiemu Monografię Gminy Karsin autorstwa prof. Józefa Borzyszkowskiego. Natomiast grupa strażaków szczególnie zasłużonych podczas działań ratowniczych po ubiegłorocznej nawałnicy otrzymała pamiątkowe dyplomy od Polskiego Czerwonego Krzyża.