cheap nfl jerseys Podsumowanie ferii zimowych w Gminie Karsin
Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 29.05.2018r. oraz 30.05.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Ogniwa fotowoltaiczne

    Wójt Gminy Karsin informuje, iż rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie montażu ogniw fotowoltaicznych ze środków Urzędu Marszałkowskiego nastąpi w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

Na sali sportowej w Karsinie odbył się festyn z okazji zakończenia ferii zimowych.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się ferie zimowe, czas odpoczynku od zajęć szkolnych. Jak co roku w gminie Karsin przygotowano atrakcyjną ofertę zimowisk dla dzieci, które zostały w domu lub przyjechały wypoczywać na teren Gminy Karsin. Program zajęć był na tyle bogaty, że zarówno dzieci jak i młodzież mogły znaleźć coś dla siebie.

Na inaugurację ferii w Domu Kultury w Osowie odbyła się impreza, podczas której wystąpił iluzjonista oraz zespół muzyczny „5/6” z Akademii Muzycznej w Gdańsku. W trakcie ferii uczestniczyć można było w warsztatach garncarskich, nocy filmowej, nauce tańca nowoczesnego, czy gry na instrumentach muzycznych. Dla aktywnych sportowo przez całe ferie organizowane były zajęcia na salach sportowych w Karsinie i Wielu. Szkoły oraz Domy Kultury organizowały również wyjazdy na basen do Kościerzyny, Chojnic i Bytowa, na kręgielnię w Chojnicach i do kościerskiego kina. Jak co roku w karsińskim Domu Kultury odbyło się też przedstawienie teatralne. W tym roku artyści z krakowskiego studia teatralnego Art-Re wystawili sztukę „Książę i żebrak”. Na  tą okazję dla dzieci z całej gminy zorganizowano dowozy autobusami szkolnymi. Na zakończenie ferii na sali sportowej w Karsinie odbyła się wielka impreza, na której najmłodsi do woli korzystać mogli z dmuchanych zamków, a animatorzy z grupy „Hamak” przygotowali wiele ciekawych zabaw. Po aktywnie spędzonym okresie zimowego wypoczynku dzieci i młodzież z pewnością z wielkim zapałem wróciła do szkolnych obowiązków.
Na organizację zimowisk w bieżącym roku Gmina przeznaczyła kwotę 50000 zł. Poszczególne sołectwa w zależności od liczby mieszkańców otrzymały kwoty: Karsin (Dom Kultury i szkoła) – 15.000 zł, Wiele (Dom Kultury i szkoła) – 11.000 zł, Osowo (Dom Kultury i szkoła) – 5.600 zł, Górki – 3.000 zł, Dąbrowa – 2.800 zł, Wdzydze Tucholskie – 2.600 zł, Bąk – 2.400 zł, Przytarnia i Zamość po 2.000 zł, oraz Cisewie i Borsk po 1.800 zł. Mogły je według uznania przeznaczyć na organizację zajęć, zakup słodyczy, nagród itp. W Karsinie, Wielu i Osowie organizacją zimowisk zajmowały się Domy Kultury oraz szkoły, natomiast w mniejszych miejscowościach sołtysi z Radami Sołeckimi.