Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 21-22.03.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Szkolenie organizowane przez Urząd Skarbowy w Kościerzynie

    W dniu 24.11.2017 r. o godz. 10:00 w sali GOKiS w Nowej Karczmie odbędzie się szkolenie z przygotowanie i wysyłania Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK). Obowiązek przesyłania JPK wystąpi o 1 stycznia 2018 r. i dotyczyć będzie wszystkich aktywnych podatników podatku VAT.

Uczestnicy V Karsińskiego Zlotu Zmotoryzowanych Motomikołajów

W sobotę 9 grudnia w Karsinie odbył się V Karsiński Zjazd Zmotoryzowanych Motomikołajów. Imprezę zorganizowali Karsiński Klub Weteranów Szos wraz z Wójtem Gminy oraz Domem Kultury w Karsinie. Na piąty zjazd przybyło ponad 120 motocyklistów i kilkanaście zabytkowych pojazdów z gminy Karsin oraz gmin ościennych. Według organizatorów w ciągu całego dnia mikołajki zgromadziły prawie 1000 osób i była to prawdopodobnie największa tego typu impreza w regionie.

Jak co roku najważniejszym punktem była barwna parada ulicami Karsina. Rejestracja uczestników zjazdu rozpoczęła się w południe. Punktualnie o godzinie 13 mikołaje na motocyklach, quadach i w samochodach wyruszyli na tradycyjny już przejazd ulicami Karsina. Korowód prowadził zabytkowy biały kabriolet Cadillac z 1956 roku, z którego Święty Mikołaj pozdrawiał mieszkańców. Nad bezpieczeństwem parady czuwali policjanci oraz strażacy z karsińskiej OSP. Po powrocie na plac przed Domem Kultury uczestnicy imprezy ustawili się do wspólnej pamiątkowej fotografii, po czym przeszli na salę sportową, gdzie odbyły się pozostałe atrakcje oraz przygotowany został ciepły poczęstunek.
Przez cały czas trwania imprezy dzieci mogły korzystać z atrakcji przygotowanych na karsińskiej sali sportowej. Tego dnia do woli mogły bawić się w ogromnych dmuchanych zamkach ze zjeżdżalniami. Animatorzy przygotowali też wiele zabaw i konkursów z nagrodami, a całość uprzyjemniała świąteczna muzyka.
Najbardziej oczekiwana przez dzieci była wizyta Świętego Mikołaja, który rozdawał wszystkim prezenty. W tym roku przygotowano 460 paczek ze słodkościami. Odbyło się także wręczenie nagród za najciekawiej przebrane dziecko i dorosłego oraz najbardziej oryginalną dekorację pojazdu.
Ostatni goście opuścili imprezę w późnych godzinach popołudniowych, a organizatorzy snują już plany organizację kolejnego – VI Karsińskiego Zjazdu Zmotoryzowanych Motomikołajów.

 

FOTOGALERIA