cheap nfl jerseys Młodzi strażacy z Karsina otrzymali nagrodę Marszałka
Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 29.05.2018r. oraz 30.05.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Ogniwa fotowoltaiczne

    Wójt Gminy Karsin informuje, iż rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie montażu ogniw fotowoltaicznych ze środków Urzędu Marszałkowskiego nastąpi w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki przekazał nagrodę dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Karsina.

Działalność Ochotniczych Straży Pożarnych zazwyczaj kojarzy się z gaszeniem pożarów i akcjami ratowniczymi, a jest to również potężna siła społeczna - rzesza ludzi dobrej woli, którzy w wolnym czasie angażują się w inicjatywy na rzecz rozwoju i aktywizacji lokalnych społeczności. Strażacy ochotnicy działają praktycznie w każdej sferze życia swojej "lokalnej ojczyzny". To ludzie skromni, którzy rzadko chwalą się swoimi dokonaniami.

Tym bardziej warto pokazać i docenić ich prospołeczne inicjatywy w środowiskach lokalnych. Z takiego założenia wyszli organizatorzy I Ogólnopolskiego Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów - Floriany.
W Kapitule konkursu zasiedli m.in. Waldemar Pawlak, były premier i wieloletni prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej, Dorota Pardecka, redaktor naczelna ogólnopolskiego miesięcznika "Strażak", Czesław Lang, wicemistrz olimpijski, dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata oraz autorytety ze świata kultury i sztuki. W ramach konkursu oceniono inicjatywny realizowane przez OSP samodzielnie lub w partnerstwie w latach 2015. Inicjatywy zostały podzielone na 12 grup tematycznych. Głównym jego przesłaniem było inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.
Na konkurs wpłynęło 375 inicjatyw z całej Polski we wszystkich kategoriach. Ostatecznie kapituła konkursu wyłoniła elitarną grupę nominowanych inicjatyw i pracodawców w liczbie 57 nominacji. Laureaci w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani nagrodami i unikatową statuetką "Floriany 2017", na zwór Oskarów, które otrzymują przedstawiciele świata filmu. Zatem to bardzo prestiżowy konkurs, wyłaniający najaktywniejsze jednostki OSP w Polsce.
Wśród wyróżnionych jednostek znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Karsinie, która na konkurs zgłosiła projekt "Widoczny nr domu i sprawny hydrant - czyli głos młodych w ważnej sprawie" zrealizowany przez członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i strażaków OSP Karsin. Warto też dodać, że to jedyny projekt złożony przez OSP z powiatu kościerskiego.

Uroczysta Gala nominowanych odbyła się 4 maja w Otrębusach k./Warszawy w mateczniku zespołu Mazowsze. Na galę zaproszeni zostali wszyscy nominowani - OSP, zespoły zrzeszające OSP i partnerów inicjatyw, przedstawiciele firm konkurujących do tytułu "Najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca", przedstawiciele wojewódzkich władz samorządowych i krajowych struktur Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, członkowie Kapituły.
Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, widząc zaangażowanie w projekty lokalne młodych adeptów OSP z Karsin ufundował im swoją nagrodę. W imieniu Zarządu Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki wicemarszałek województwa w obecności Prezesa OSP Karsin Romana Brunke oraz Komendanta Gminnego Krzysztofa Datta przekazał na ręce strażackiej młodzieży polary i buty na zawody sportowo – pożarnicze o wartości 3.000 zł.
- Cieszymy się, że wśród wyróżnionych i nagrodzonych znalazła się nasza OSP. Dowodzi to, że to, co robimy lokalnie zostało zauważone i docenione. Sukcesem naszej gminy jest bardzo dobra współpraca na linii samorząd - urząd - gminne władze OSP, co przekłada się na tworzenie nowych innowacyjnych inicjatyw, które jak widać zyskują podziw i uwagę decydentów na szczeblu wojewódzkim i centralnym - mówi Krzysztof Datta, lider projektu OSP Karsin.