Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 21-22.03.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Szkolenie organizowane przez Urząd Skarbowy w Kościerzynie

    W dniu 24.11.2017 r. o godz. 10:00 w sali GOKiS w Nowej Karczmie odbędzie się szkolenie z przygotowanie i wysyłania Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK). Obowiązek przesyłania JPK wystąpi o 1 stycznia 2018 r. i dotyczyć będzie wszystkich aktywnych podatników podatku VAT.

Strażacy z OSP w Karsinie cieszą się z nowego wozu bojowego marki Jelcz, który zastąpił dotychczas używanego Steyra z 1974 roku. Pojazd wyprodukowany w 2000 r. służył do ubiegłego roku strażakom z Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie. Dzięki staraniom wójta gminy Karsin oraz przy ogromnym wsparciu Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie bryg. Tomasza Klinkosza udało się przekonać Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP do podjęcia decyzji o przekazaniu wozu właśnie do Karsina. Auto tzw. typu ciężkiego jest w bardzo dobrym stanie technicznym, posiada zbiornik wodny o pojemności 5000 litrów i wydajną austriacką autopompę Rosenbauer. W czasie ostatnich dwóch miesięcy przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy oraz Nadleśnictwa Kościerzyna strażacy wykonali prace modernizacyjne, łącznie z malowaniem całego nadwozia, dostosowaniem przegród na sprzęt do posiadanego przez OSP Karsin wyposażenia oraz wymianą oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego na lampy typu LED. Dzięki temu pojazd z pewnością posłuży miejscowym strażakom przez długie lata.


W sobotnie popołudnie 23 września br. na placu przed Domem Kultury w Karsinie odbyła się uroczysta zbiórka strażacka, podczas której poświęcono i przekazano nowy wóz. W uroczystości oprócz strażaków z miejscowej OSP uczestniczyły delegacje strażackie ze wszystkich jednostek z terenu gminy oraz zaproszeni goście, wśród których byli m. in.: Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Socha, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie insp. Marcin Piotrzkowski, Prezes Oddziału Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie Zbigniew Stencel, Nadleśniczy Nadleśnictwa Lipusz Maciej Kostka, Nadleśniczy Senior Jerzy Borzyszkowski oraz Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kościerzyna Michał Jaworski. Uroczystą oprawę uroczystości zapewniła orkiestra Dęta OSP Osowo. Prezes OSP Karsin Roman Brunke przywitał zgromadzonych gości i strażaków, po czym nastąpiło wręczenie wójtowi gminy aktu przekazania wozu przez Zastępcę Pomorskiego Komendanta PSP. Następnie Dziekan Dekanatu Bruskiego, proboszcz karsińskiej parafii Ks. Dominik Szulwic dokonał poświęcenia samochodu. Dalsza część uroczystości odbyła się na sali Domu Kultury. Nie zabrakło podziękowań dla wszystkich osób i instytucji, które pomogły w pozyskaniu i przygotowaniu wozu do służby w podziale bojowym. Uroczystość była też okazją o wręczenia odznaczeń resortowych, które otrzymało kilkunastu strażaków. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości zasiedli do przygotowanego poczęstunku.

FOTOGALERIA