Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 20.04.2018r. oraz 23.04.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Ogniwa fotowoltaiczne

    Wójt Gminy Karsin informuje, iż rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie montażu ogniw fotowoltaicznych ze środków Urzędu Marszałkowskiego nastąpi w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

Jedną z konkurencji było przeciąganie liny.

W niedzielę 11 czerwca odbył się I Piknik Rodzinny organizowany przez Szkołę Podstawową w Osowie, podczas którego świętowano dni poświęcone rodzinie tj. Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Dzięki sprzyjającej aurze festyn odbył się na świeżym powietrzu na boisku przy osowskim Domu Kultury. Impreza trwała od godziny 14.00 do 20:00 i zgromadziła około 500 osób. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo atrakcji było całe mnóstwo dla przedstawicieli każdego pokolenia. Tak więc dzieciaki miały okazję wyszaleć się na dmuchanym zamku, chodzić na szczudłach i po linie, puszczać olbrzymie bańki mydlane oraz brać udział w różnych prześmiesznych konkurencjach przygotowanych przez zamówionych specjalnie na tę okazję animatorów. Dzieci mogły też poddać się profesjonalnej charakteryzacji – na ich twarzach jedna z animatorek wymalowała piękne zwierzaki i kolorowe wzorki.

 

 

Imprezie towarzyszył jeszcze jedna ważna inicjatywa. Wolontariusze zachęcali i tłumaczyli, dlaczego warto zostać potencjalnym dawcą szpiku. Wielu ludzi zarówno w Polsce, jak i na świecie umiera z powodu braku możliwości przeszczepu. A zapisanie się do rejestru dawców nic nie kosztuje i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Podczas imprezy udało się zarejestrować 23 nowych dawców, dzięki którym być może ktoś kiedyś otrzyma „drugie życie”.

Podczas imprezy podopieczni SP Osowo pochwalili się również swoimi talentami, umilając czas zaproszonym gościom występami artystycznymi. Na scenie pojawił się zespół folklorystyczny „Osowianka”, który zaprezentował kaszubskie tańce i pieśni. Uczniowie z klasy I i II przygotowali humorystyczny skecz pt. „Jak mama tatę poznała”, natomiast klasa III zatańczyła choreografię do piosenki Shakiry „Waka, waka”. W międzyczasie uczniowie, którzy zdobyli wyróżnienia podczas konkursów recytatorskich, prezentowali interpretacje głosowe ulubionych wierszy. Podczas imprezy wyróżniono też Wiktorię Jasnoch, która w tym roku szkolnym otrzymała wysokie noty podczas wojewódzkich zawodów sportowych i jest chlubą szkoły w Osowie.

Gromkie brawa otrzymali też strażacy z OSP Osowo, którzy przygotowali pokaz powypadkowej akcji ratunkowej z udziałem prawdziwych samochodów i sprzętów strażackich. Później dzielnie pomagali w grillowaniu kiełbasek, ale przede wszystkim cały czas czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy. Na wszystkich gości czekało stoisko z kawą i pachnącą drożdżówką, upieczoną przez mamy, muffinki przygotowane przez uczniów oraz pyszna grochówka. Piknik zakończył występ zespołu „Adamo”, podczas którego najodważniejsi tańczyli pod sceną.