cheap nfl jerseys Gminne Obchody Dnia Strażaka 2017
Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 29.05.2018r. oraz 30.05.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Ogniwa fotowoltaiczne

    Wójt Gminy Karsin informuje, iż rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie montażu ogniw fotowoltaicznych ze środków Urzędu Marszałkowskiego nastąpi w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

Korowód prowadzony przez Komendanta Gminnego OSP Dh. Krzysztofa Datta przemaszerował ulicami Wiela.

W sobotę 6 maja br. strażacy z jednostek OSP z terenu Gminy Karsin brali udział w Gminnych Obchodach Dnia Strażaka. Każdego roku uroczystość odbywa się w innej miejscowości, a w tym roku gospodarzami byli druhowie z OSP Wiele. Zbiórka strażaków odbyła się przy ulicy Księdza Wyszyńskiego skąd korowód pod przewodnictwem Komendanta Gminnego OSP druha Krzysztofa Datta oraz przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Osowo wyruszył w kierunku wielewskiego kościoła.

Mszę świętą w intencji strażaków sprawował proboszcz Ks. Jan Flisikowski przy koncelebrze proboszcza parafii w Osowie Ks. Mariusza Wensierskiego. Obecny był także Dziekan Dekanatu Bruskiego Ks. Dominik Szulwic z Karsina. W okolicznościowej homilii Ks. Jan Flisikowski podziękował strażakom za ich trud i codzienną, bezinteresowną służbę. Po mszy pododdziały strażackie przemaszerowały do miejscowego Domu Kultury gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Zebranych na sali gości i strażaków przywitał prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Roman Brunke. Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń oraz wyróżnień. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali druhowie Zbigniew Reszczyński i Tomasz Łosiński natomiast odznakę "Strażak Wzorowy" otrzymali druhowie: Krzysztof Gromowski, Andrzej Laskowki, Maciej Narloch, Wojciech Brzeziński i Łukasz Browarczyk. Po wręczeniu odznaczeń druh Roman Brunke odczytał list od Prezesa Głównego ZOSP RP druha Waldemara Pawlaka. Następnie złożył życzenia wszystkim strażakom, przedstawicielom zaprzyjaźnionych firm i organizacji. Osobne podziękowania i kwiaty przekazał Nadleśniczemu Nadleśnictwa Lipusz Maciejowi Kostce za bardzo dobrą współpracę i wsparcie. Podziękował też Nadleśnictwu Kościerzyna i Kaliska oraz dyrekcji firmy Sylva z Wiela, która systematycznie wspiera jednostki OSP z gminy Karsin. Szczególne podziękowania dla Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, którą reprezentował kpt. Jacek Szyszka. Dzięki staraniom Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie bryg. Tomasza Klinkosza w kwietniu br. do jednostki OSP w Karsinie został przekazany ciężki wóz bojowy marki Jelcz ze zbiornikiem na wodę o pojemności 5000 l. i napędem na obie osie, wyprodukowany w 2000 r., który służył strażakom Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie. Obecnie pojazd przechodzi niezbędne prace adaptacyjne i niedługo zostanie włączony do podziału bojowego OSP Karsin. Do końca czerwca br. po drobnych pracach malarskich samochód zostanie włączony o podziału bojowego OSP Karsin. Zastąpi on największy (10000 l) i najstarszy w powiecie ciężki wóz marki Steyr, który ma już ponad 40 lat i jego modernizacja nie byłaby na dzień dzisiejszy ekonomiczna. Na zakończenie strażacy zasiedli do wspólnego poczęstunku.