Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 20.04.2018r. oraz 23.04.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Szkolenie organizowane przez Urząd Skarbowy w Kościerzynie

    W dniu 24.11.2017 r. o godz. 10:00 w sali GOKiS w Nowej Karczmie odbędzie się szkolenie z przygotowanie i wysyłania Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK). Obowiązek przesyłania JPK wystąpi o 1 stycznia 2018 r. i dotyczyć będzie wszystkich aktywnych podatników podatku VAT.

Wójt Gminy Karsin Roman Brunke zajął piąte miejsce w finale wojewódzkim plebiscytu Osobowość Roku Dziennika Bałtyckiego 2016.

W poniedziałkowe popołudnie 20 lutego br. Ratusz Staromiejski w Gdańsku gościł uczestników gali finałowej podsumowującej plebiscyt Osobowość Roku Dziennika Bałtyckiego 2016. Do tegorocznej edycji czytelnicy zgłosili ponad 400 kandydatur. Spośród nich kapituła redakcyjna do udziału w plebiscycie nominowała jedynie 100 osób. Plebiscyt cieszył się ogromnym zainteresowaniem czytelników ponieważ na kandydatów oddano dziesiątki tysięcy głosów. Nagrody przyznano w czterech kategoriach.

W kategorii "samorządność i społeczność lokalna” pierwsze miejsce w finale wojewódzkim zdobył Jerzy Włudzik, wójt gminy Kosakowo, nominowany za skuteczne zarządzanie jedną z najdynamiczniej rozwijających się jednostek samorządowych na Pomorzu, a także za to, że nie boi się odważnych decyzji np. w oświacie czy biznesie. W tej kategorii nagrodę otrzymał również wójt gminy Karsin Roman Brunke, który z liczbą 946 głosów zwyciężył w powiecie kościerskim, a w gronie szesnastu finalistów etapu wojewódzkiego zajął piąte miejsce otrzymując 1261 głosów.
W kategorii kultura zwyciężył Krzysztof Komendarek-Tymendorf, pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku, który został nominowany m.in. za festiwal Euro Chamber Music Festival oraz za budowanie silnego ośrodka altowiolistycznego na Pomorzu.
Za działalność społeczną i charytatywną doceniono natomiast Karola Nawrockiego, który jest historykiem, naczelnikiem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. Gdańszczanin został nominowany za wkład w przygotowanie pogrzebu "Inki" i "Zagończyka" oraz książkę "Mapa terroru. Śladami zbrodni komunistycznych w województwie gdańskim (1945-1956)”.
W czwartej, biznesowej kategorii zwyciężył Andrzej Boczek z Gdyni, prezes i właściciel firmy deweloperskiej AB Inwestor, którego nominowano za "gdyńską wizję" w biznesie i spektakularną inwestycję Art Deco - Apartamenty i Lofty w Gdyni.
Laureatom nagrody wręczali redaktor naczelny oraz prezes gdańskiego oddziału Polska Press.