Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Nabór na stanowisko ratownika

    Wójt Gminy Karsin ogłasza nabór na stanowisko  ratownika na kąpielisku gminnym w Wielu  nad Jeziorem Wielewskim - okres zatrudnienia od 1 lipca 2017 do 31 sierpnia 2017 roku. >>więcej...<<

  • Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniach 9 i 10 maja obędzie się dystrybucja żywności w ramach PO PŻ z podprogramu 2016. Żywność będzie wydawana w Domu Kultury w Karsinie w godzinach od 8:00 do 15:00.

  • Kolonie dla dzieci

    Fundacja PLON organizuje kolonie letnie. Uczestniczyć w nich mogą wyłącznie dzieci i młodzież szkolna w wieku do 16 lat (urodzone po 1.01.2001 r.) pochodzące z rodzin rolniczych, w których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS >>więcej<<

Wójt Gminy Karsin Roman Brunke oraz Zbigniew Studziński z Wiela otrzymali medale za promowanie kultury kaszubskiej.

W piątek 17 lutego br. w Dworku Mechelinki koło Kosakowa odbyła się gala podsumowująca jesienną edycję plebiscytu "4 Stolece Kaszeb - Jesienna Stolica Kaszub 2016" organizowanego od 2013 roku przez portal Piękne Kaszuby pod patronatem m.in. Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Radia Gdańsk, Dziennika Bałtyckiego, Telewizji Kaszuby oraz portalu Puls Kaszub. Patronat honorowy nad plebiscytem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

W głosowaniu internautów laureatem jesiennej edycji plebiscytu została Gmina Karsin. Z rąk organizatorów okolicznościową statuetkę odebrał włodarz gminy - wójt Roman Brunke. Kapituła plebiscytu postanowiła również indywidualnie uhonorować specjalnymi medalami wójta gminy – za promowanie kultury kaszubskiej oraz Zbigniewa Studzińskiego z Wiela – za aktywną działalność w Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim. W części artystycznej zgromadzonej publiczności zaprezentowały się w występach zespół "Kaszuby" z Karsina i Wiela oraz Zespół Estradowy Marynarki Wojennej z Gdyni. Na zakończenie uczestnicy gali zaproszeni zostali na uroczysty poczęstunek.