Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 15-16.02.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Szkolenie organizowane przez Urząd Skarbowy w Kościerzynie

    W dniu 24.11.2017 r. o godz. 10:00 w sali GOKiS w Nowej Karczmie odbędzie się szkolenie z przygotowanie i wysyłania Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK). Obowiązek przesyłania JPK wystąpi o 1 stycznia 2018 r. i dotyczyć będzie wszystkich aktywnych podatników podatku VAT.

W tegorocznym finale WOŚP sztab gminny zebrał rekordową kwotę 11.850 złotych.

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! W tym roku graliśmy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W jubileuszowym koncercie Orkiestry nie mogło, co oczywiste, zabraknąć wolontariuszy z gminy Karsin. Było ich tym razem 22 – w większości uczniów z gimnazjów w Karsinie i Wielu.

Pierwsze akordy Orkiestry zabrzmiały już 6 stycznia w Osowie, gdzie w miejscowym domu kultury zorganizowano koncert świąteczno-noworoczny, w którym wystąpili uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej. Odbyła się także licytacja, można też było spróbować rozmaitych wypieków. W dniu wielkiego Finału wolontariusze wyszli na ulice Karsina, Wiela i Osowa z kolorowymi skarbonkami i czerwonymi serduszkami – znakiem rozpoznawczym Orkiestry. Po południu odbyły się imprezy w domach kultury w Karsinie i Wielu. W Karsinie zagrał zespół muzyczny „Drach Ells” ze Starogardu Gdańskiego. Dzieci ze scholi działającej w karsińskiej parafii wystąpiły z koncertem kolęd. Wielce udanym punktem programu okazała się tradycyjna licytacja pamiątek WOŚP i darów ofiarowanych na rzecz Orkiestry przez mieszkańców. Praktycznie każdy mógł znaleźć coś dla siebie: kalendarz, książkę, tort, masaż, przejazd bryczką i wiele innych niespodzianek. Nic dziwnego, że licytacja dostarczyła wspaniałych emocji i - co najważniejsze – dała pokaźną sumę. Odbyła się też loteria fantowa, w orkiestrowym sklepiku można było zakupić coś słodkiego, napić się kawy lub herbaty. To też dzięki życzliwości różnych ofiarodawców. Mieszkańcy Wiela mieli okazję podziwiać wokalne i taneczne popisy młodych artystów z zespołu tańca nowoczesnego „Paradise” oraz grupy tanecznej z Domu Kultury w Wielu. Na scenie wystąpił też zespół „Gołuanda”. Działał bazarek ze słodkościami, najmłodsi chętnie korzystali z możliwości pomalowania twarzy lub paznokci. Odbyła się też licytacja i loteria fantowa. W sumie było dużo dobrej muzyki i tańca. Z okazji XXV-lecia Orkiestry wójt gminy podziękował nauczycielom zaangażowanym w jej organizację Maryli Oller, Sylwii Głowackiej oraz Jerzemu Głowackiemu - szefowi Sztabu Gminnego, podkreślając ich bezinteresowną pracę i zaangażowanie jako wolontariuszy. Tyle o orkiestrowych imprezach. Czas na finansowe podsumowanie Finału. Zebraliśmy 11.850 złotych (rok temu 9273 zł), a to oznacza nowy, wspaniały rekord!!! W Karsinie było to 6011 zł, w Wielu – 3785 zł, a w Osowie 2054. Taki sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie i otwarte serca wielu przyjaciół i sympatyków Orkiestry. Dziękujemy zatem wszystkim ofiarodawcom, których praktycznie nie sposób wymienić. Dziękujemy wolontariuszom, bez których Orkiestra nie mogłaby istnieć. Dziękujemy władzom gminy Karsin i pracownikom domów kultury i nauczycielom. To właśnie dzięki Wam będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej!

Do zobaczenia za rok na XXVI Finale!

Jerzy Głowacki - Szef Sztabu WOŚP w Karsinie