Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 15-16.02.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Szkolenie organizowane przez Urząd Skarbowy w Kościerzynie

    W dniu 24.11.2017 r. o godz. 10:00 w sali GOKiS w Nowej Karczmie odbędzie się szkolenie z przygotowanie i wysyłania Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK). Obowiązek przesyłania JPK wystąpi o 1 stycznia 2018 r. i dotyczyć będzie wszystkich aktywnych podatników podatku VAT.

Uczniów i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Osowie przygotowali wspaniały koncert.

"Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas…" niosło się z Domu Kultury w Osowie 6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego, kiedy to do Bożej Dzieciny docierają z dalekich stron świata Trzej Królowie, by oddać Mu pokłon i złożyć dary. Tłumnie zgromadzeni na koncercie "Kolędować Małemu", mieszkańcy Osowa i przybyli goście, zanim wzięli udział w czwartym już Orszaku Trzech króli, wysłuchali pięknego koncertu przygotowanego przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Osowie, pod kierunkiem p. Wioletty Stoltmann.

Na scenie oprócz Świętej Rodziny i Mędrców, pojawili się pastuszkowie, aniołowie, mikołaje, ptaszęta, kolędnicy kaszubscy, nawet pani zima i bałwanki. Świąteczna atmosfera ponownie zagościła w sercach wszystkich zebranych, którzy mieli również okazję zaśpiewać kolędy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej, prowadzonej przez p. Józefa Baczyńskiego. Na koniec szef sztabu WOŚP w Gminie Karsin p. Jerzy Głowacki przeprowadził udaną licytację gadżetów wielkoorkiestrowych, a zebrani mogli zakupić kawę i ciasto. Przed godz. 18.00 Orszak Trzech Króli, prowadzony przez Gwiazdę i Mędrców oraz Orkiestra Dęta, Ks. Proboszcz Mariusz Wensierski, wójt Romana Brunke oraz wszyscy uczestnicy ruszyli do miejscowego Kościoła, gdzie odbył się kolejny koncert kolęd, tym razem w wykonaniu chóru "Kakofonia" z Kartuz, pod dyrekcją p. Małgorzaty Kuchtyk. Po zakończeniu występu ksiądz proboszcz na ręce pani Małgorzaty złożył podziękowania członków chóru za wspaniały występ oraz wójtowi gminy za pomoc jego organizacji. Dla wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie, by w to mroźne, zimowe Święto Trzech Króli, przyjść do Domu Kultury i uczestniczyć w Orszaku i koncercie kolęd w kościele było to z całą pewnością wspaniałe przeżycie duchowe.