Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Nabór na stanowisko ratownika

    Wójt Gminy Karsin ogłasza nabór na stanowisko  ratownika na kąpielisku gminnym w Wielu  nad Jeziorem Wielewskim - okres zatrudnienia od 1 lipca 2017 do 31 sierpnia 2017 roku. >>więcej...<<

  • Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniach 9 i 10 maja obędzie się dystrybucja żywności w ramach PO PŻ z podprogramu 2016. Żywność będzie wydawana w Domu Kultury w Karsinie w godzinach od 8:00 do 15:00.

  • Kolonie dla dzieci

    Fundacja PLON organizuje kolonie letnie. Uczestniczyć w nich mogą wyłącznie dzieci i młodzież szkolna w wieku do 16 lat (urodzone po 1.01.2001 r.) pochodzące z rodzin rolniczych, w których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS >>więcej<<

W paradzie wzięło udział ponad 200 pojazdów.

W sobotę 3 grudnia Karsiński Klub Weteranów Szos wraz z Gminą Karsin oraz Domem Kultury w Karsinie po raz kolejny zorganizowali Karsiński Zlot Zmotoryzowanych Motomikołajów. Miłośnicy motoryzacji i dobrej zabawy spotkali się na placu przed Domem Kultury w Karsinie, gdzie według organizatorów zgromadziło się ponad 1000 uczestników, nie tylko z gminy Karsin, ale także z Czerska, Brus czy Czarnej Wody. Jest to z pewnością największa tego typu impreza w regionie, a na tak liczną frekwencję miała też wpływ piękna zimowa aura, która sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Jak co roku najważniejszym punktem dnia była barwna parada ulicami Karsina ponad 200 Mikołajów jadących zabytkowymi motocyklami samochodami oraz dwoma autobusami. Mieszkańcy Karsina z uśmiechem witali jej uczestników. Korowód prowadził zabytkowy radiowóz Milicji, a nad bezpieczeństwem parady czuwali policjanci oraz strażacy z karsińskiej OSP.
W czasie gdy zmotoryzowani uczestnicy Mikołajek brali udział w paradzie, w Domu Kultury dla najmłodszych zorganizowano spotkanie ze Śnieżynką i Mikołajem. Była wesoła muzyka, gry i zabawy, śpiewanie kolęd oraz wręczanie podarunków. Przed Domem Kultury można też było nabyć ozdoby świąteczne, upiec kiełbasę na ognisku oraz zjeść ciepły posiłek czy gofry. Organizatorzy imprezy zorganizowali też zbiórkę pieniędzy dla chorego na nowotwór Kornelka z Wielkiego Klincza, który czeka na kosztowne leczenie w USA.
Na zakończenie tego obfitującego w atrakcje dnia uczestnicy imprezy przenieśli się na salę sportową, gdzie odbył się koncert zespołu disco polo „Andre”. Zmarzniętą na dworze publiczność rozgrzały przeboje takie jak „Ale Ale Aleksandra” czy „Ta szalona Karolina”. Tegoroczne, największe jak dotąd Motomikołajki po raz kolejny udowodniły, że mieszkańcy chcą więcej takich imprez, co tym bardziej mobilizuje do organizacji kolejnych edycji imprezy.