Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 21-22.03.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Szkolenie organizowane przez Urząd Skarbowy w Kościerzynie

    W dniu 24.11.2017 r. o godz. 10:00 w sali GOKiS w Nowej Karczmie odbędzie się szkolenie z przygotowanie i wysyłania Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK). Obowiązek przesyłania JPK wystąpi o 1 stycznia 2018 r. i dotyczyć będzie wszystkich aktywnych podatników podatku VAT.

W paradzie wzięło udział ponad 200 pojazdów.

W sobotę 3 grudnia Karsiński Klub Weteranów Szos wraz z Gminą Karsin oraz Domem Kultury w Karsinie po raz kolejny zorganizowali Karsiński Zlot Zmotoryzowanych Motomikołajów. Miłośnicy motoryzacji i dobrej zabawy spotkali się na placu przed Domem Kultury w Karsinie, gdzie według organizatorów zgromadziło się ponad 1000 uczestników, nie tylko z gminy Karsin, ale także z Czerska, Brus czy Czarnej Wody. Jest to z pewnością największa tego typu impreza w regionie, a na tak liczną frekwencję miała też wpływ piękna zimowa aura, która sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Jak co roku najważniejszym punktem dnia była barwna parada ulicami Karsina ponad 200 Mikołajów jadących zabytkowymi motocyklami samochodami oraz dwoma autobusami. Mieszkańcy Karsina z uśmiechem witali jej uczestników. Korowód prowadził zabytkowy radiowóz Milicji, a nad bezpieczeństwem parady czuwali policjanci oraz strażacy z karsińskiej OSP.
W czasie gdy zmotoryzowani uczestnicy Mikołajek brali udział w paradzie, w Domu Kultury dla najmłodszych zorganizowano spotkanie ze Śnieżynką i Mikołajem. Była wesoła muzyka, gry i zabawy, śpiewanie kolęd oraz wręczanie podarunków. Przed Domem Kultury można też było nabyć ozdoby świąteczne, upiec kiełbasę na ognisku oraz zjeść ciepły posiłek czy gofry. Organizatorzy imprezy zorganizowali też zbiórkę pieniędzy dla chorego na nowotwór Kornelka z Wielkiego Klincza, który czeka na kosztowne leczenie w USA.
Na zakończenie tego obfitującego w atrakcje dnia uczestnicy imprezy przenieśli się na salę sportową, gdzie odbył się koncert zespołu disco polo „Andre”. Zmarzniętą na dworze publiczność rozgrzały przeboje takie jak „Ale Ale Aleksandra” czy „Ta szalona Karolina”. Tegoroczne, największe jak dotąd Motomikołajki po raz kolejny udowodniły, że mieszkańcy chcą więcej takich imprez, co tym bardziej mobilizuje do organizacji kolejnych edycji imprezy.