Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

 • Pomoc żywnościowa

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 20.04.2018r. oraz 23.04.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

 • Piesek poszukujący właściciela.

  Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

 • Ogniwa fotowoltaiczne

  Wójt Gminy Karsin informuje, iż rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie montażu ogniw fotowoltaicznych ze środków Urzędu Marszałkowskiego nastąpi w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

Do 9 marca br. można przesyłać ankiety dotyczące gospodarki niskoemisyjnej

Gmina Karsin przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Plan ten umożliwi Gminie, między innymi, pozyskanie dotacji z Unii Europejskiej na realizację projektów inwestycyjnych przyczyniających się do ograniczenia emisji CO2, a także do ochrony powietrza na terenie gminy.

Główne cele Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, to:

 1. redukcja gazów cieplarnianych,
 2. zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych,
 3. podniesienie efektywności energetycznej, dzięki redukcji zużycia energii finalnej.

Korzyści płynące z Planu Gospodarki Niskoemisyjnej:

 1. poprawa jakości powietrza,
 2. oszczędność w zużyciu energii,
 3. możliwość pozyskania środków na działania związane z ograniczeniem emisji zanieczyszczeń do powietrza,
 4. wypracowanie możliwości wsparcia dla wskazanych działań.

W momencie uchwalenia dokumentu przez Radę Gminy, stanie się on dokumentem strategicznym, pomagającym w zrównoważonym rozwoju naszej Gminy. W związku z powyższym, zwracamy się do mieszkańców z prośbą o wypełnienie ankiety, służącej inwentaryzacji CO2 (dwutlenek węgla) na terenie naszej gminy. Wypełnienie poniższej ankiety przyczyni się do realizacji projektów wpływających na poprawę jakości powietrza, a co za tym idzie - komfortu życia mieszkańców. Wykonawcą Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Karsin jest Pracownia Analiz Środowiskowych EKOVENTUS Szymańczyk i Węclewski sp. j., z siedzibą w Zielonej Górze.

 

W przypadku niejasności dotyczących ankiety lub Planu Gospodarki Niskoemisyjnej prosimy o kontakt:


Urząd Gminy Karsin
P. Wojciech Laska
tel. 58 687 31 20

Pracownia Analiz Środowiskowych EKOVENTUS Szymańczyk i Węclewski sp.j.
ul. Dekoracyjna 3,
65-155 Zielona Góra,
tel. 668 229 533
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wypełnij ankietę! Dzięki Tobie Plan dostosowany będzie do realnych potrzeb mieszkańców gminy! Weź aktywny udział w budowaniu lepszego jutra!
Ankietę można wypełnić na kilka sposobów:

 1. Gotowy druk pobrać w Urzędzie Gminy Karsin lub u sołtysa właściwego dla Państwa miejsca zamieszkania.
 2. Pobrać poniższą ankietę gotową do wydruku:
 3. Wypełnić online >>KLIKNIJ ABY WYPEŁNIĆ ANKIETĘ<<.

Wypełnione ankiety należy składać w Urzędzie Gminy lub u Sołtysa właściwego dla Państwa miejsca zamieszkania do dnia 9 marca 2015 r., bądź wysłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres: Pracownia Analiz Środowiskowych EKOVENTUS Szymańczyk i Węcelewski sp.j, ul. Dekoracyjna 3, 65-155 Zielona Góra.

 

INFORMACJA

Wykonawca Planu Gospodarki Niskoemisyjnej - Pracownia Analiz Środowiskowych EKOVENTUS Szymańczyk i Węclewski sp.j. z siedzibą w Zielonej Górze, informuje iż 16 marca 2015 r. uzyskał uzgodnienie Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku na odstąpienie od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Karsin, zgodnie z art. 48 ust. 1 i art. 49 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity: Dz. U. 2013, poz. 1235 z późn. zm.).