Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00

Komunikaty

  • Pomoc żywnościowa

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karsinie informuje, iż w dniu 20.04.2018r. oraz 23.04.2018 w godzinach od 8 do 14 w Domu Kultury w Karsinie wydawana będzie żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

  • Piesek poszukujący właściciela.

    Piesek ma około 2 lat, szczepiony, pod opieką weterynarza. Kontakt w sprawie pieska pod numerem telefonu 889 748 025.

  • Szkolenie organizowane przez Urząd Skarbowy w Kościerzynie

    W dniu 24.11.2017 r. o godz. 10:00 w sali GOKiS w Nowej Karczmie odbędzie się szkolenie z przygotowanie i wysyłania Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK). Obowiązek przesyłania JPK wystąpi o 1 stycznia 2018 r. i dotyczyć będzie wszystkich aktywnych podatników podatku VAT.

W gminie Karsin miało miejsce uroczyste podsumowanie XIX Konkursu „Piękna Wieś”. Celem konkursu było wzbudzenie aktywności społecznej mieszkańców w estetyzacji otoczenia, promocja i popularyzacja dobrych praktyk w zakresie utrzymania ładu przestrzennego, szczególnie w miejscu zamieszkania.

Nagrodzone i wyróżnione zagrody to przykłady gospodarstw rodzinnych o różnym charakterze działalności, których właściciele chętnie angażują się w działanie na rzecz swoich miejscowości. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 69 zagród. Jury w kategorii zagrody rolnicze przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Marzena i Stanisław Knitter z Mniszka,

II miejsce – Jolanta Peplińska Kliczkowy oraz Kiedrowicz Zofia z Dąbrowy,

IIImiejsce – Maryla i Dariusz Przytarscy z Karsina.

W kategorii najbardziej estetyczna zagroda nierolnicza konkursu wśród wyróżnionych znaleźli się:

I miejsce – Renata, Franciszek Nuszkowscy z Karsina,

II miejsce – Gołębicka Danuta z Karsina,

III – Górnowicz Marzena z Cisewia oraz Stefania i Jan Narloch z Bąka.

Należy dodać, iż wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bony ufundowane przez Wójta Gminy, których wartość można było zamienić na krzewy i kwiaty. Podczas uroczystego podsumowani uczestnicy mogli wysłuchać rewii największych polskich przebojówz lat 50 aż do 90 – tych w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „HALS” z Gdyni, oraz występu zespołu „PARADISE” z Karsina. Biorąc pod uwagę duże zaangażowanie mieszkańcóww konkursie liczymy, że i jubileuszowy XX konkurs znajdzie swe odzwierciedlenie w liczny udział, który przyczyni się do wzbogacenia i jeszcze większego upiększenia ogrodów.