Urząd Gminy w Karsinie
ul. Długa 222, 83-440 Karsin
tel. (58) 687-33-22
fax. (58) 687-31-20
e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00
Podczas niedzielnej gali podsumowującej rozgrywki wręczone zostały puchary i medale dla najlepszych drużyn rozgrywek.

Zakończyły się rozgrywki XIV edycji rozgrywek Gminnej Ligi Sportowo-Rekreacyjnej Halowej Piłki w Karsinie. O tytuł mistrzowski walczyło po osiem drużyn w Ekstraklasie oraz I Lidze. Rywalizacja pomiędzy ekipami była bardzo zacięta do samego końca, a mecze każdej niedzieli gromadziły na widowni wielu kibiców.

W ekstraklasie najlepszym zespołem okazała się „Perła” Czyczkowy, która wyprzedziła „Sago” Karsin oraz „Drewar” Górki. Najlepszym strzelcem ekstraklasy został Michał Sałata z ,,Drewaru” Górki, który strzelił 30 bramek, a najlepszym bramkarzem został Wojciech Rompca z „Albatrosa” Karsin. W klasyfikacji fair-play zwyciężyła drużyna KSP Czersk.
W pierwszej lidze pierwsze miejsce i bezpośredni awans do ekstraklasy wywalczyła drużyna „Zenon” Brusy. Drugie miejsce przypadło drużynie „Janusze Futsalu” Wiele, a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy drużyny „Ziółkowski-Team” Brusy. Najlepszym strzelcem I Ligi został Arkadiusz Lepak z „Zenona” Brusy, który zanotował na swoim koncie 17 bramek, a najlepszym bramkarzem I ligi został Dominik Kubasiewicz z drużyny „Janusze Futsalu” Wiele. W klasyfikacji fair-play zwyciężyli zawodnicy „Perły” II Czyczkowy.
W niedzielę 18 lutego br. na sali sportowej w Karsinie odbyły się mecze o „Super Puchar”, w których wzięły udział trzy najlepsze drużyny Ekstraklasy oraz zwycięzca I Ligi. Z rywalizacji o trofeum zwycięsko wyszli zawodnicy „Perły” Czyczkowy, którzy potwierdzili, że w tym sezonie byli najmocniejszą ekipą rozgrywek. Odbyły się także dwa mecze barażowe o grę w Ekstraklasie pomiędzy siódmą drużyną Ekstraklasy – FC „Laczkowianka” Czersk, a drugą drużyną I Ligi – „Janusze Futsalu” Wiele. Po dwóch zaciętych pojedynkach o zwycięstwie zadecydować musiały rzuty karne, z których zwycięsko wyszli zawodnicy drużyny „Janusze Futsalu” Wiele.
Po zakończeniu rywalizacji sportowej przyszedł czas na uroczyste wręczenie pucharów, medali i dyplomów, które ufundował Wójt Gminy Karsin Roman Brunke. Włodarz gminy podziękował wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach za ich wspaniałą grę i emocje jakie dostarczyli zasiadającym na trybunach kibicom. Korzystając z okazji przekazał też kilka ważnych dla gminnego sportu oraz mieszkańców wiadomości. Przede wszystkim zwiększona zostanie o 10 tys. złotych dotacja dla drużyny „Gwiazda” Karsin, gdyż od najbliższego sezonu rozgrywek prowadzone będą dwie drużyny juniorów. W najbliższym czasie samorząd wykona też kilka inwestycji na karsińskim stadionie. Na widowni zamontowanych zostanie 200 plastikowych krzesełek, zakończona zostanie budowa ogrodzenia oraz zainstalowany będzie monitoring wizyjny, aby zapobiec wszelkim aktom wandalizmu. Natomiast co ważne dla wszystkich mieszkańców Karsina i gminy ogłoszone zostały już przetargi na budowę pięciu asfaltowych ulic tj. Na Skarpie, Poprzecznej, Rozalii Narloch, Słonecznej i 4 Marca z terminem realizacji do końca sierpnia br. oraz budowę żłobka w Karsinie z terminem realizacji do końca października br., na którą gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 400.000 zł ze środków zewnętrznych.
Niedzielna gala była też okazją do złożenia przez wójta na ręce kierownika zespołu „Paradise” Iwony Laska podziękowań za ubiegłoroczne krajowe i międzynarodowe sukcesy. Wójt poinformował także o zwiększeniu dotacji dla zespołu, która w tym roku wyniesie aż 90 tys. złotych. Większe wsparcie zespół ma też nadzieję otrzymać od gminy Czersk (w ubiegłym roku była to kwota 8.000 zł), której mieszkanki również tańczą w karsińskim zespole.
Na zakończenie pełnego emocji dnia zawodnikom oraz publiczności zaprezentowały się tancerki zespołu „Paradise”, które przedstawiły swoje najnowsze układy taneczne.