NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00
Kariera młodego sportowca z Osowa nabiera szybkiego tempa. /fot: sport.se.pl/

Kolejne sukcesy sportowe na swoim koncie zapisał 20-letni Patryk Dobek z Osowa, biegacz Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, którego trenerem jest Krzysztof Szałach. Do niedawna koronną konkurencją Patryka był bieg na 400 m., lecz od kilku miesięcy startuje na tym samym dystansie w biegu przez płotki. Podczas odbywających się 12 lipca w Tallinie Mistrzostw Europy do lat 23 Patryk Dobek zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy.

Bieg finałowy wygrał z ogromną przewagą i z czasem 48,84 s. po raz pierwszy zszedł poniżej 49 sekund. Na jego kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać. Podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako 17 lipca br. zajął drugie miejsce tuż za Amerykaninem Bershawnem Jacksonem. Poprawił przy tym o kolejne 0,22 s. swój rekord życiowy, który obecnie wynosi 48,62 s. Jest to też siódmy tegoroczny wynik na świecie. Kilka dni później do swojego bogatego dorobku medalowego dołożył jeszcze tytuł Mistrza Polski, który zdobył 20 lipca podczas odbywających się w Krakowie 91 Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce. Obecnie głównym celem młodego sportowca jest pobicie rekordu Polski, który od 2007 r. należy do Marka Plawgo i wynosi 48,12 s. Być może uda się to osiągnąć podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Pekinie, w których Patryk także wystartuje.