e-mail: ug@karsin.pl
NIP: 591-10-23-729
GODZINY URZĘDOWANIA:
pon.-pt. od 7.00 do 15.00
Podczas zawodów w Szczecinie Patryk zdobył tytuł Mistrza Polski w biegu na 400 m. przez płotki. (fot. eurosport.onet.pl)

Kolejne sukcesy sportowe na swoim koncie zapisał 20-letni Patryk Dobek z Osowa, biegacz Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego z Sopotu. Do niedawna jego koronną konkurencją był bieg na 400 m., lecz w ostatnim czasie zaczął startować na tym samym dystansie w biegach przez płotki. Podczas odbywających się w Szczecinie Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce zdobył w tej konkurencji tytuł Mistrza Polski.

Jego czas 49,65 sek. to trzeci wynik w historii Mistrzostw Polski. Znakomity występ dał młodemu sportowcowi z Osowa kwalifikację do startu w niedawno zakończonych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Zurychu. Był to debiut Patryka w tej konkurencji na dużej międzynarodowej imprezie. W znakomitym stylu udało mu się awansować do półfinału, uzyskując szósty czas eliminacji - 49,73 sek. W półfinale Patryk pobiegł jeszcze szybciej, poprawiając swój rekord życiowy osiągnął czas 49,13 sekundy. Zajął jednak trzecie miejsce, tuż za Rosjaninem Denisem Kudrjawcewem (49,09 sek.) oraz Niemcem Vargiem Koenigsmarkiem (49,12 sek.). Do upragnionego finału zabrakło mu tylko 0,01 sekundy! Jednak postawa Patryka napawa optymizmem biorąc pod uwagę, że w biegach przez płotki startuje dopiero od niedawna i jeżeli poprawi swoją technikę z pewnością nie raz zobaczymy go jeszcze na podium wielu zawodów sportowych.